Yıkanan Spor Ayakkabı Nasıl Kurutulur?

Ayakkabı en hızlı nasıl kurutulur?

Bir vantilatör veya kurutucu kullanmak, ayakkabıların en hızlı şekilde havalandırılmasına ve kurutulmasına yardımcı olur ancak ısı onlara zarar da verebilir. Beklemek için biraz daha vaktin varsa ayakkabını gazeteye sarmak veya pirince koymak nemi emebilir.

Islak spor ayakkabı nasıl kurutulur?

İlk önce ıslak ayakkabılara yerleştirebilir ve ancak çorap duvarlara tam olarak oturana kadar tozu dökmeye başlayabilirsiniz. Ardından botları bir beze veya kağıda sarın ve 6-8 saat kurumaya bırakın. Soda sadece nemi değil, aynı zamanda hoş olmayan bir kokuyu da giderir.

Beyaz Ayakkabı nasıl kurutulur?

Beyaz Ayakkabılarınızın rengi solmaması için çok fazla güneş ışığı almayan bir yerde açık havada kurutulması önemlidir. Onun dışında kurutma makinesine atarak kurutmak da tercih edilmemesi gereken yöntemlerden biri. Ayakkabınızın tam olarak kuruması bazen bir günü bulabilir.

Ayakkabı en kolay nasıl kurur?

Ayakkabıları pirincin üzerine yerleştirin ve kutuyu sıkıca kapatın. Nemi emmek için pirinci birkaç saat bırakın. Islak Ayakkabı ve Botları Hızla Kurutmanın 7 Yolu

  1. Bağcıkları gevşetin ve ayakkabıları mümkün olduğunca geniş açın.
  2. Havlunuzdan rulo yapın.
  3. Ayakkabınızın içine sıkıştırın ve bağcıkları sıkın.

Kurutmada ayakkabı atılır mı?

Çamaşır makinesinde yıkama işlemi bittikten sonra ayakkabılarınızı yastık kılıfından çıkartın ve kurumaya bırakın. Ayakkabıları kurutma makinesinde kurutmak ayakkabınıza zarar vereceğinden tercih edilmemelidir.

Ayakkabı kokusunu gidermek için ne yapılmalı?

1) Karbonat

  1. Ayakkabı kokusu karbonat ile yok edilebilir. Kullanılan yaygın doğal çözümlerden biri olan karbonat koku baskılayıcı özelliktedir.
  2. Gece ayakkabılarınızın içine serpiştireceğiniz karbonat sayesinde sabah kokular yok olur.
  3. Silkeleyerek ayakkabınızın içindeki karbonatı temizleyebilirsiniz.
You might be interested:  FAQ: Spor Salonu Nasıl Açılır?

Spor ayakkabı nasıl yıkanır?

Bir kabın içine su ve sabun doldurarak sabunlu su yapın. Ardından kullanmadığınız bir diş fırçasını alın. Ayakkabıyı da bu süre zarfında elinize alın. Diş fırçasını sabunlu suya batırın ve yavaşça ayakkabınızı ovun.

Kirli beyaz ayakkabı nasıl temizlenir?

Yarım fincan beyaz sirkeyi bir bardak ılık su ile seyrelttikten sonra bir bez yardımı ile seyreltilmiş çözeltinize batırarak beyaz ayakkabılarınızı temizleyebilirsiniz. Temizledikten sonra ıslak bırakmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *