Spor Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Fitness eğitmenliği sertifikası nereden alınır?

Bu sebeple spor merkezi açmak ve personal trainer olarak fitness eğitimi vermek istiyorsanız belgenizi TVGFBF’den almalısınız. İhtiyaca ve talebin yoğunluğuna göre açılan kursları takip etmek ve fitness antrenörlük belgesi başvurusu için federasyonun sitesini takip edebilirsiniz.

Fitness eğitim sertifikası nasıl alınır?

Fitness Antrenörlük Belgesi Nasıl Alınır TVGFBF sitesini takip ederek, bu federasyondan veya başka bir federasyondan daha önce antrenörlük belgesi almayan kişiler 1. kademe fitness antrenörlük kursları adı altında açılan istediği il içerisinde ki kurslara gerekli ön şartları sağladığı takdirde katılabilirler.

Antrenörlük Belgesi nasıl alınır?

a) İlgili spor dalında en az iki dönem eğitim aldığını belgeleyenler, temel eğitim ve sınavından muaf olup, tercih edeceği yalnızca bir spor dalında ilgili federasyon tarafından açılan uygulama eğitimi ve sınavına katılarak başarılı olmaları halinde temel antrenörlük belgesi almaya hak kazanır.

Kişisel spor antrenörü nasıl olunur?

Içindekiler

 1. #1 Lise Diploması Alın.
 2. #2 CPR/AED Sertifikası alın.
 3. #3 Fitness Uzmanınızı Bulun.
 4. #4 Sertifika Sınavına Hazırlanın ve Alın.
 5. #5 Kişisel Antrenör Olarak Bir İş Arazi ve Portföyünüzü Oluşturun.

Personal Trainerlar ne kadar kazanıyor?

Bir spor salonu veya benzeri çalışanlar için, 24.000 TL ile 36.000 TL arasında bir yerde maaşla başlayıp, deneyim ile 40.000 TL ile 60.000 TL arasında bir ücret almayı bekleyebilirsiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Spor Yaparken Nasıl Kilo Verilir?

Karate antrenörlük belgesi nasıl alınır?

Antrenör Kurs Başvuruları E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden Spor Bilgi Sistemi/Spor Elemanı/Kurs Başvuru Ekranından yapınız. Kursa Temel Eğitim Sınavını başarı ile tamamlayan ve Temel Eğitim Sınavından muaf olanlar başvurabilmektedir.

Spor salonu açmak için kaçıncı kademe?

Bir spor salonu açmak istiyorsanız Fitness 2. kademe antrenörlük belgesi almalısınız veya belgesi olan birisi ile en az bir yıllık anlaşma yaparak bunu belgelendirmeniz gerekmektedir. 2. kademe fitness antrenörlük belgesi almak istiyorsanız ilgili federasyonun açacağı kurslara katılmanız gerekmektedir.

Teknik direktör sertifikası nasıl alınır?

Teknik direktör olabilmek için öncelikle 18 yaşını doldurmak gerekir. Bu konuda belli bir eğitim almak ve sertifika sahibi olmak bir mecburiyettir. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olarak alınan sağlık sertifikası doğrultusunda belli bir eğitim görmek suretiyle teknik direktör olmak mümkün.

Personal Trainer sertifikası ne ise yarar?

Uluslararası bir Personal Trainer Sertifikasyonu sizin işinize yaklaşımınız ve üyenizin sağlığına verdiğiniz önemi gösteren en önemli referansınızdır. Bu eğitimle hem NASM hem de EuropeActive onaylı sertifikalarınız ile dünya standardında bir eğitmen olduğunuzu gösterirsiniz.

Antrenörlük belgesi kaç TL?

1.Kademe Yardımcı Antrenör BESYO ve Spor Bilimleri Fakültesi Mezunları İçin Denklik (450,00 ₺)

Antrenörlük belgesi kimler alabilir?

Öncelikle antrenörün en az lise mezunu olması gerekir. Ayrıca antrenörlerin genel olarak zihinsel ve fiziksel bir engeli bulunmamalıdır. Cezai hüküm giymeyen ve herhangi bir cezası olmayan kişiler antrenör olabilirler. Spor dünyasında beş yıl lisanslı sporcu olarak çalışan kişiler de öncelikle antrenör olabilirler.

Antrenörlük belgesi nasıl alınır 2021?

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 08-14 Şubat 2021 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

You might be interested:  Sık sorulan: Ankara Gençlik Ve Spor Bakanlığı Nerede?

1 derece antrenörlük belgesi nasıl alınır?

1: İlgili spor dalında en az iki dönem eğitim aldığını belgeleyenler, temel eğitim ve sınavından muaf olup, tercih edeceği yalnızca bir spor dalında ilgili federasyon tarafından açılan uygulama eğitimi ve sınavına katılarak başarılı olmaları halinde temel antrenörlük belgesi almaya hak kazanır.

E devlet antrenörlük belgesi nasıl alınır?

Kurs başvurusu yapmak için öncelikle e – devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

 1. Başvuruyu yapmadan önce,
 2. 1-Vesikalık fotoğraf.
 3. 2-Sağlık raporu.
 4. 3-Gençlik Spor Müdürlüğünden aldığınız ceza kaydı
 5. 4-Adli sicil kaydı ( E -devletten alınabilir)
 6. 5-Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 7. 6-Diploma/Mezuniyet Belgesi ya da öğrenci belgesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *