Spor Amortisör Ne Işe Yarar?

Spor yay konforu etkiler mi?

Spor yayların da konfora olumlu etkisi olduğunu söylemek mümkündür. Bu yaylar aracınızın orijinal süspansiyon sistemine göre üretildiği için, amortisörünüzü yormaz ve sekmeye sebebiyet vermez. Spor yaylar uygun amortisörlerle kullanıldığında virajlarda daha az savurulma ve daha iyi bir yol tutuşu da sağlar.

Spor yay kaç cm olmalı?

Eibach, H&R, vogtland vb firmaların yayları kalitelidir. -3.5 cm yay araci 3.5 cm düşürür. 3.5 cm yere yaklaştırır.

Spor yay amortisöre zarar verir mi?

Spor yayların kullanımları araca kesinlikle zarar vermeyecektir. Spor yayların araçlar üzerindeki etkisine baktığımızda ise çukurlara daha sert girme, daha sert bir sürüş ya da normal araçlara göre daha alçak olmasıdır. Bunlarda araçlar üzerindeki olumsuz etkiler değildir.

Spor yay farkı nedir?

Özellikle normal kullanıma göre üretilen araçlarda kullanılan yay sistemleri daha yumuşak ve darbeleri daha fazla emerek bunu hissettirmeyen bir yapıda üretilirken, spor yaylar üretim aşamasında daha sert ve darbeleri özellikle yüksek hızlarda dahi sağlam bir şekilde araca dengeli bir şekilde yayma özelliğine sahip

Spor Yayın amacı nedir?

Spor yay, aracınızın ağırlık merkezini yere yaklaştırarak yol tutuşunu artıran, virajlı yollarda savrulma riskini azaltan, aynı zamanda otomobillere sportif görünüm kazandıran helezon yay tipidir. Otomobillerde var olan ve konforlu sürüşü sağlayan yayların yerine takılan spor yayların bakla araları daha kısadır.

You might be interested:  FAQ: Spor Ayakkabi Nasil Temizlenir?

Spor yay garantiyi bozar mı?

evet bozar. mesela amortisörlerden ses gelir veya içerde trim sesi olur, ilgilenmezler. devam etmesi için serviste satılan orijinal spor yaylar olabiliyor, onlardan alabilirsiniz. Ancak, spor yayı servisten alıp 5 katı fazla para verirseniz o zaman garantiyi devam ettirirler.

Golf 5 orjinal yay kaç cm?

ORJİNAL APEXi İTHAL ÜRÜNDÜR. İyi yumuşaklığa sahip spor yaydır. Kalite standartlarının üstünde olduğundan ömür boyu garantilidir.

Tofaş Spor yay ne işe yarar?

Spor yay, aracınızın ağırlık merkezini yere yaklaştırarak yol tutuşunu artıran, virajlı yollarda savrulma riskini azaltan, aynı zamanda otomobillere sportif görünüm kazandıran helezon yay tipidir. Otomobillerde var olan ve konforlu sürüşü sağlayan yayların yerine takılan spor yayların bakla araları daha kısadır.

Eibach Pro Kit kaç cm?

eibach prokit 3.5 cm, Spor Yay.

Spor yay muayene geçer mi?

Spor Yay Muayeneden Geçer Mi??? TUV onaylı spor yaylar araç muayenesinde herhangi bir sorun çıkartmaz size çünkü standart ölçülere göre düştüğü için aracınız muayenede takılmazsınız. TUV onaylı spor yaylar araç muayenesinde herhangi bir sorun çıkartmaz…

Spor yay kırılır mı?

Aracınızın üzerinde bulunan orjinal veya spor yayların kesilmesiyle yapılan bu işlem yayların özelliğini kaybetmesine sebep olur. Kesilen yaylar direncini kaybettiğinden kırılma riskine yol açıyor.

Helezon yayı arızası nasıl Anlaşilir?

Bu durumda da savurma, kasise girince sert darbe hissetme gibi durumlar oluşabilir. Ya da araçta bir tarafa yatma dediğimiz denge kaybı, normalinden çok daha fazla savurma dışında süspansiyon sisteminden gelen tuhaf sesler helezon yayların arıza belirtileri arasında sıralanabilir.

Helezon yay ne demek?

Helezon yay, amortisör sisteminin veya diğer adıyla süspansiyon sisteminin etrafını saran, aracın yolda stabil kalmasını ve sarsıntısını önleyen yay sistemidir. Ayrıca dönüşlerde de aracın yol tutuşunu artırır. Tekerlerin yol tutuşunun maksimum düzeyde olmasını sağlar. Helezon yaylar, 4 tekerde de bulunur.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Spor Öncesi Hangi Kahve Içilmeli?

Arabada yay nedir?

Araçlarda güvenli sürüş ve dengeli süspansiyon için gerekli olan bir parçadır. Helezon yaylar, zemin ile araç arasında bir güç emme noktası oluşturarak araç gövdesini korur. Zamanla yaylar eskiyebilir.

Ultra Racing Spor yay ne malı?

Almanya üretimi spor yay seti 4 parçadan oluşmaktadır. Ultra Racing yayların tamamı araca özel olarak, aracın fabrika motor ve şase verilerine göre üretilmektedir. Montajı mekanik olarak araç jantları söküldükten sonra yapılmaktadır. İlk takıldığı araçta ömür boyu ürün garantisine sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *