Soru: Sprinter Denilen Bir Sporcu Hangi Spor Dalından Bahsedilmektedir?

Sprinter hangi spor dur?

Kariyerine sprint koşu ile devam eden sporculara “ sprinter ” adı verilir. Temel olarak 100 m, 200 m ve 400 m gibi kısa mesafelerde koşan sporcuların hazırlık süreçleri, uzun mesafe koşuculara kıyasla oldukça farklıdır. Kısa mesafeli koşular, açık ya da kapalı pistler üzerinde organize edilir.

Sprinter branşı nedir?

Sprinter kısa mesafe koşucularına denir. Bu branşın sporcuları bacak kasları ve core bölgeleri kuvvetlidir, çünkü son hızlarıyla depara kalkarlar.

Sprinter ne deme?

1. anlamı Atletizmde 100 ve 200 metre koşularına katılan atlet. 2. anlamı sprinterkısa mesafe koşucusu, en büyük hızla yapılan kısa mesafeli koşu, hızla koş, sprint; tabana kuvvet koşmak, f. 3. anlamı sprinter. sürat koşucusu.

Sprinter yapmak ne demek?

Atın tam dörtnal koşarak yapabileceği azami süratli ko–süs– şekline yarış dilinde verilen ad.

Jersey ne demek ingilizce?

Ingilizce -Türkçe Çeviri İsim jarse (kazak/fanila/ceket). İsim jarse ineği: çok yağlı süt veren inek türü. İsim. jersey cloth ile ayni anlama gelir.

Zenne boy ne demek?

Zenne, eski geleneksel göçebe geleneğinde düğünlerde ve şenliklerde kadın kıyafetiyle geleneksel olarak kadın gibi oynayan erkeklere verilen isimdir. Karagöz gibi tiyatro sergisi hasıl olduğunda kadın rolüne çıkan erkeklere zenne denir. Zenne eski dilde Farsça kökenli olup kadın demektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *