Soru: Spor Spikerleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Spor yorumcuları kaç para kazanıyor?

NTV Spor ‘da Sergen Yalçın yıllık 400 bin YTL, partneri Hakan Ünsal ise 300 bin YTL kazanıyor. Şansal Büyüka ile Lig TV’de Maraton’a çıkan Erman Toroğlu’nun yıllık ücreti 500 bin dolar. Ahmet Çakar, Show TV’deki 6 Pas için yıllık 350 bin YTL alıyor.

TRT haber spikerleri ne kadar maaş alıyor?

Az izlenen ulusal kanallarda spiker maaşları 5-10 bin TL arasındadır. Kanal D, Star TV, ATV, Show TV, TRT 1, HaberTürk, CNN Türk, NTV gibi büyük kanallarda ana haber spikeri maaşları 20 bin TL ile 100 bin TL arasında değişmektedir.

Muhabir ne kadar maaş alıyor?

Muhabirlerin maaşları diğer memur maaşlarına oranla daha yüksek olmaktadır. Bu meslek alanında minimum maaş 5.500 ile 6.000 arasındadır. Ayrıca kadrolu olarak çalışan muhabirlerin aldıkları maaş 9.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

A spor yorumcuları kim?

Sunucular ve yorumcular

  • Çiğdem Ceylan.
  • Aykut İnce.
  • Kerem Canbulat.
  • Mustafa Göksu.
  • Haldun Domaç
  • Koray Baloğlu.
  • Erman Toroğlu.
  • Ender Bilgin.

Rıdvan Dilmen ne kadar kazanıyor 2020?

Uzun süredir yayıncı kuruluşla görüşen Dilmen ‘e peşin 2 milyon dolar veren NTV, yıllığı 1.6 milyon dolardan da 5 senelik sözleşme teklif ederek en büyük markasını kimselere yar etmedi. Yaptığı yeni sözleşmeyle 5 yıllık kazancını toplamda 10 milyona getiren Rıdvan hoca, yılda 2 milyon kazanmış olacak.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Gs Hatay Spor Hangi Kanalda?

Spor spikeri olmak için ne yapılmalı?

Spor spikeri olmak için iki yıllık eğitim veren meslek yüksekokullarının Radyo – TV Program Yapımcılığı, Medya ve İletişim ön lisans programı ya da dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

Spikerlik kaç yıl okunur?

Spiker olmak istiyorum diyenler ve spikeri olmak için ne yapmalı diyenler için spikerlik kursları ya da yılların deneyimli spikerleri ihtiyaç duyulan cevapları verir. 4 senelik spikerlik fakülteleri olmasa da Sinema – TV bölümlerinde alınan dersler, mesleki kurslar ve atölyeler spiker olmak için yeterli olur.

Buket Aydın kimdir nerelidir?

Buket Aydın, 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitiren Aydın, Atilla İlhan’ın şiirleri üzerine yüksek lisans yaptı. Kadıköy’de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alan Buket Aydın, bir sene bir radyoda haber spikerliği yaptı.

Yapımcılar ne kadar maaş alır?

Dizinin başarısına göre yapımcı maaşı da değişkenlik gösterecektir. Bu sebeple dizi yapımcılığı riskli bir iştir. Dizi yapımcısı maaşı aylık ortalama 1 milyon TL ile 10 milyon TL arasında değişebilmektedir.

Televizyon muhabirleri ne kadar maaş alıyor?

Maaşlar özel sektör-devlet ayrımına, kanaldan kanala, çalışma alanına, şehre, deneyime göre değişebilmektedir. Tüm bu değişkenlere bağlı olarak 2020-2021 muhabir maaşları ortalama 4 bin TL’dir denilebilir. Memurlar, 2020 yılının ilk 6 ayı için yüzde 4 zammın yanında yüzde 1,75’de enflasyon farkı almıştı.

Reklamcılar ne kadar maaş alır?

Devlet kurumunda çalışan mezunlar için Reklamcılık maaşlar 4000-5000 lira arasında değişmektedir. Özel sektörde ise Reklamcılık maaşları 3000-4000 lira arasındadır.

Halkla ilişkiler ne kadar maaş alır?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Elemanı/Uzmanı maaşı ortalama aylık 3.550 – TL’dir. En düşük maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 6.500 – TL’dir.

You might be interested:  Sık sorulan: Spor Lisesini Bitiren Ne Olur?

Gastronomi ne kadar maaş alıyor?

Gastronomi bölümü mezunu maaşları çalışılacak yere göre değişmekle birlikte genelde başlangıç 5000-7000 TL şeklinde oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *