Soru: Spor Salonu Açmak Için Antrenörlük Belgesi Nasıl Alınır?

Spor salonu açmak için yeterlilik belgesi nereden alınır?

Madde 10 – (1) Yeterlilik belgesi alacak özel spor salonları, yönetmelik uyarınca tesis açmak için istenen belgeleri hazırlayarak, il müdürlüğüne müracaat eder. Bu aşamada il müdürlüğü veya işletmeci ilgi belgelerin bir nüshasının Federasyona ileterek, Federasyon tarafından yeterlilik belgesi düzenlenmesini talep eder.

Antrenörlük belgesi nasıl alınır?

a) İlgili spor dalında en az iki dönem eğitim aldığını belgeleyenler, temel eğitim ve sınavından muaf olup, tercih edeceği yalnızca bir spor dalında ilgili federasyon tarafından açılan uygulama eğitimi ve sınavına katılarak başarılı olmaları halinde temel antrenörlük belgesi almaya hak kazanır.

Voleybol antrenörlük belgesi nasıl alınır?

Voleybol antrenörü olmak isteyenler, Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Voleybol Antrenörlüğü kursuna kayıt yaptırmalıdır. En az lise ve dengi okuldan mezun olmak, başvuru kriterleri arasındadır. Milli sporcularda herhangi bir eğitim şartı aranmaz.

Spor salonu açmak için neler gerekir?

Bu belgeleri sıralarsak, salonun adı ve adresi ile uygulanacak spor dallarını belirten dilekçe, nüfus cüzdanı örneği, adli sicil kaydı, ikametgah belgesi, salona vekalet edebilecek biri, antrenörler, ticaret odasına kayıt olma belgesi, esnaf ve sanatkar kooperatifi tarafında verilecek belge, iş yeri açma belgesi,

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Spor Salonunda Nasıl Kilo Verilir?

Wellness belgesiyle spor salonu açılır mı?

Wellness belgesi ile spor salonu açabilir miyim? Evet açabilirsiniz. Ancak Wellness -Yoga salonlarına özgü web sayfamızda belirtilen teknik koşulları yerine getirmelisiniz.

Spor salonu açmanın maliyeti ne kadar?

500 metrekarelik bir alana sahip spor salonu açma maliyeti 2021 yılında 300.000 TL ile 750.000 TL arasında olacaktır. 100 ile 500 metrekarelik bir alana sahip spor salonu açmanın maliyeti 2021 yılında 150.000 TL ile 400.000 TL arasında olacaktır.

Antrenörlük belgesi kaç TL?

1.Kademe Yardımcı Antrenör BESYO ve Spor Bilimleri Fakültesi Mezunları İçin Denklik (450,00 ₺)

Antrenörlük belgesi kimler alabilir?

Öncelikle antrenörün en az lise mezunu olması gerekir. Ayrıca antrenörlerin genel olarak zihinsel ve fiziksel bir engeli bulunmamalıdır. Cezai hüküm giymeyen ve herhangi bir cezası olmayan kişiler antrenör olabilirler. Spor dünyasında beş yıl lisanslı sporcu olarak çalışan kişiler de öncelikle antrenör olabilirler.

Antrenörlük belgesi nasıl alınır 2021?

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 08-14 Şubat 2021 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

TVF antrenörlük kursu 2021 ne zaman?

17-22 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ankara ilinde 2. Kademe Temel Antrenör Uygulama Eğitim Kursu açılacaktır. -Kursa BESYO denklik başvurusunu gerçekleştirip, SEABD tarafından onaylanan 2. kademe ile, -Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Temel Eğitim Sınavında başarılı olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Temel antrenörlük belgesi nasıl alınır?

1: İlgili spor dalında en az iki dönem eğitim aldığını belgeleyenler, temel eğitim ve sınavından muaf olup, tercih edeceği yalnızca bir spor dalında ilgili federasyon tarafından açılan uygulama eğitimi ve sınavına katılarak başarılı olmaları halinde temel antrenörlük belgesi almaya hak kazanır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Kilo Vermek Için Spor Nasıl Yapılmalı?

Antrenörlük temel eğitim dersleri ne zaman başlıyor?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Anadolu Üniversitesi ile birlikte 2021 yılının ilk ‘ Antrenör Eğitimi Programı Temel Eğitimi ‘nin 8-14 Şubat tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Kosgeb spor salonuna destek veriyor mu?

KOSGEB spor ve eğlence eğitim kursları, spor tesislerinin işletilmesi, form tutma ve vücut geliştirme salonlarının faaliyetleri, kendi hesabına bireysel çalışan atlet, hakem, zaman tutucu, antrenör, spor eğitmeni vb. sporcuların faaliyetleri, spor ve eğlence amaçlı sporlara ilişkin destek hizmetler ile paraşüt, delta-

Cimnastik Salonu nasıl açılır?

İstenilen şartlar ise şu şekilde;

  1. Jimnastik salonunun tavan yüksekliği en az 2 m 40 cm olmalı
  2. Salonun bulunduğu alanda 2 tane 50’lik klima ya da aspiratör sistemine yer verilmeli.
  3. Bekleme ve dinlenme alanları
  4. Bay ve bayan için ayrı soyunma odaları, duş ve tuvalet yerleri.
  5. Soyunma odaları en az 15 metre kare olmalı

Pilates Salonu açmak için ne gerekir?

Pilates salonlarının açılabilmesi için Türkiye Cimnastik Federasyonundan Pilates 2. kademe antrenörlük belgesi almanız gerekmektedir. Bir pilates salonu açmak istiyorsanız Pilates 2. kademe antrenörlük belgesi almalısınız veya belgesi olan birisi ile en az bir yıllık anlaşma yaparak bunu belgelendirmelisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *