Soru: Abdi Ipekçi Spor Salonu Nerede?

Abdi İpekçi Spor Salonu ne zaman yapıldı?

Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine Basketbol Gelişim Merkezi inşa edilecek. Burada alt yapılar için antrenman ve maç sahaları, A Milli Takımları için antrenman salonları, etkinlik ve seminer salonları, kamp merkezi, müze ve halka açık özel alanlar bulunacak.

Abdi ipekçi kimdir vikipedi?

İlköğrenimini gördükten sonra Galatasaray Lisesi’ni bitirdi. Bir süre sonra eğitimini Hukuk Fakültesinde sürdürdü. Yeni Sabah, Yeni İstanbul ve İstanbul Ekspres Gazetesi gibi çeşitli gazetelerde spor muhabiri, sayfa sekreteri ve yazı işleri müdürü olarak çalıştı.

En fazla seyirci kapasiteli spor salonunun adı nedir?

Beko Basketbol Ligi’nde yeni sezonda maçlar 14 ayrı salonda yapılacak. Ligde maçların oynanacağı salonlardan İstanbul’daki Sinan Erdem Spor Salonu, 15 bin 500 kapasiteyle en fazla seyirci kapasitesine sahip salon olarak dikkati çekiyor.

Abdi ipekçi spor salonunun yerine ne yapıldı?

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na Abdi İpekçi Spor Salonu ‘nun yerine yapılacak Basketbol Gelişim Merkezi ile ilgili bilgi verdi.

Fenerbahçe Ülker Sports Arena kaç kişilik?

Arena, 13.500 kişilik kapasitesi, 44 adet locası, salonu gören restoranı, özel alanları ve hem antrenmanlar hem de maçlar için kullanılabilecek 2.500 kişi kapasiteli küçük salonu ile Türkiye’de ilkleri yaşatıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *