Sık sorulan: Trapez Hangi Spor Dalı Terimidir?

Trapez terimi hangi spor dalı ile ilgilidir?

Trapez » Gösteri Sanatları Terimi Uçlarına bir çubuk bağlanmış bulunan iki düşey ipten yapılmış bir jimnastik ve gösteri salıncağı.

Trapez terimi nedir?

Trapez yelkencinin teknenin dengesini sağlamak maksadıyla yaptığı dışarı doğru vücudun esneme hareketidir.

Love terimi hangi spor dalında kullanılır?

Smaç, hem basketbol terimi hemde voleybol terimidir. Basketbolda topu potaya basmak anlamında kullanılırken, voleybolda topu diğer sahaya basma anlamı taşımaktadır.

Step hangi spor branşına ait bir terimdir?

Steps veya hatalı yürüme, basketbolda topun iki el ile sektirilmesine ya da topu sürerken tutup ardından topun tekrar sektirilmesine denir.

Trapez nedir mimarlık?

: 1: alt uçlarına bir çubuk bağlanmış bulunan iki düşey ipten yapılmış salıncağa benzer bir jimnastik aracı2: bu araçla gösteri yapan sanatçı.

Trapez inşaat ne demek?

Trapez sac, genellikle çatı kaplamalarında ve inşaat alanlarının etrafını güvenli hele getirmek için sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Trapez sac, galvanizli, boyalı ya da gofrajlı ürünlerin trapez levha olarak biçimlendirilmiş halidir.

Trapes nedir?

(spor) Tavana ya da yüksekçe bir yere asılı iki düşey ipin sarkan uçlarına bağlanmış bir çubuktan oluşan ve salıncağa benzeyen bir tür jimnastik ve akrobasi aracı. Trapez 1859’da Jules Leotard adlı bir Fransız sanatçı tarafından icat edilmiştir.

Ribaund hangi spor terimidir?

Basketbol, netbol ve buz hokeyinde kullanılan bir spor terimidir. Basketbol ve netbol gibi oyunlarda kaleyi ya da potayı futboldaki gibi farklı avantajlarıyla koruyan bir oyuncu yoktur.

You might be interested:  Yeni Malatya Spor Teknik Direktörü Kim?

3 saniye koridoru ribaund gibi terimler hangi spor dalına aittir?

Basketbol sahasında yer alan ve kendisine ait bazı kuralları olan bir yer, boyalı alan. Serbest atış çizgisi, pota ve yan şerit çizgileri arasında, genellikle renkli olarak belirtilen alandır. Savunma ve hücum oyuncusunun burada 3 saniyeden fazla kalamama kuralı sebebiyle buraya 3 Saniye Koridoru da deniyor.

Yedi metre hangi spor?

Ahmet Onur Kılıç’ın sunduğu 7 Metre, Türkiye’de hentbolun her hafta panoramasını çıkartıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *