Sık sorulan: Sprinter Denilen Bir Sporcu Hangi Spor Dalında Bahsetmektedir?

Spor dalında sprinter ne demek?

Kariyerine sprint koşu ile devam eden sporculara “ sprinter ” adı verilir. Temel olarak 100 m, 200 m ve 400 m gibi kısa mesafelerde koşan sporcuların hazırlık süreçleri, uzun mesafe koşuculara kıyasla oldukça farklıdır. Kısa mesafeli koşular, açık ya da kapalı pistler üzerinde organize edilir.

Sprinter branşı nedir?

Sprinter kısa mesafe koşucularına denir. Bu branşın sporcuları bacak kasları ve core bölgeleri kuvvetlidir, çünkü son hızlarıyla depara kalkarlar.

Sprinter turkce anlami nedir?

1. anlamı Atletizmde 100 ve 200 metre koşularına katılan atlet. 2. anlamı sprinterkısa mesafe koşucusu, en büyük hızla yapılan kısa mesafeli koşu, hızla koş, sprint; tabana kuvvet koşmak, f. sürat koşucusu.

Sprinter ne demek turkce?

sprinter ne demek? Atletizmde 100 ve 200 m koşularına katılan atlet.

Jersey ne demek ingilizce?

Ingilizce -Türkçe Çeviri İsim jarse (kazak/fanila/ceket). İsim jarse ineği: çok yağlı süt veren inek türü. İsim. jersey cloth ile ayni anlama gelir.

Zenne boy ne demek?

Zenne, eski geleneksel göçebe geleneğinde düğünlerde ve şenliklerde kadın kıyafetiyle geleneksel olarak kadın gibi oynayan erkeklere verilen isimdir. Karagöz gibi tiyatro sergisi hasıl olduğunda kadın rolüne çıkan erkeklere zenne denir. Zenne eski dilde Farsça kökenli olup kadın demektir.

Sprinte almak ne demek?

Sprint Scrum takımının ritmi, yani kalp atışıdır. Öyle ki, planlama toplantısında belirlenen işlerin müşteriye, kullanılabilir ve prod’a talep üzerine bırakılabilecek kalitede çalışan yazılım şeklinde verilmesi ile sonuçlanan geliştirme süreci ve diğer tüm Scrum toplantıları Sprint içerisinde gerçekleşir.

You might be interested:  Soru: Spor Yaparken Ne Içilir?

Bisiklet sprinter ne demek?

Bisiklet sporcularının ve izleyicilerinin ilgilisini en çok çeken konulardan bir tanesi de bisiklete depar atmaktır. Takım yarışlarında son deparlarda yarışan sporculara sprinter de denilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *