Sık sorulan: Spor Yapana Ne Denir?

Spor yapan birine ne denir?

Cevap: Sporcu denir. Açıklama: En iyi seçer misin?

Idman yapana ne denir?

İdmancı: İdman yapan. İdmanlı: İdman yaparak çeviklik kazanmış olan (kimse), antrenmanlı. Herhangi bir şeye alışmış ve onu yadırgamaz duruma gelmiş olan (kimse). Alıştırma: Vücudun gücünü ve dayanıklılığını artırmak için yapılmış olan uygulama, hazırlık çalışması, idman, egzersiz, antrenman.

Işe giden kişiye ne denir?

Çırak veya acemi denir.

Kolay gelsin ne denir?

Doğrulanmış Cevap ☆ Kolay Gelsin Deyince; Teşekkür ederim.

Antrenman mı idman mı?

Antrenman, idman veya egzersiz; herhangi bir alanda istenilen düzeye ulaşmak için gerçekleştirilen sistematik alıştırma. Antrenman ve idman sözcükleri Türkçede genellikle “herhangi bir spor müsabakasına hazırlık yapma” anlamında kullanılır.

Alıştırma alıştırma yapmak idman ne demek?

Dilimize Arapçadan geçmiş olan idman kelimesi ”damn” kökünden türetilmiştir. Damn, bir şeyi sık aralıklarla, tekrar tekrar yapmak anlamına gelirken, idman da bir program dahilinde sürekli olarak alıştırma yapmak demektir.

Antrenman mi yoksa antreman mi?

ANTRENMAN NE DEMEK: Herhangi bir konuda yapılan hazırlık anlamına gelir. ANTREMAN NASIL YAZILIR? Bu kelimenin “ antreman mı, antrenman mı ” olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı antrenman şeklinde olmalıdır.

Çok çalışan kişilere ne denir?

Hi Guys Bro! Sanayide Çalışan insanlara işçi denir.

Çok çalışan insana ne denir?

Çok çalışan birisine neden inek öğrenci derler.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Bayanlar Evde Nasıl Spor Yapılır?

Çalışanlara ne denir?

PERSONEL? Çalışan,görevli kimse.

Sağ ol ne demek?

SAĞ OL NE DEMEK: İyilik, yardım veya hoşa giden bir davranış karşısında ‘çok yaşa, teşekkür ederim’ anlamlarında söylenen bir söz. SAĞ OL NASIL YAZILIR? Bu kelimenin “sağ ol mu, sağol mu” olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı sağ ol şeklinde olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *