Sık sorulan: Outdoor Spor Ne Demek?

Outdoor sporları ne demek?

” Outdoor ” kelimesinin türkçe çevirisi “dış mekan”, “açık hava” demek olmasına rağmen Türkçe cümlelerde daha çok doğa sporları ile ilgili anlamlarda kullanılmaktadır. Bir malzeme yardımıyla veya malzemesiz olarak doğada, açık havada yapılan sporların tümü doğa sporları sınıfına girer.

Outdoor ürün ne demek?

Her türlü dış hava koşuluna karşı daha çok sportif ölçekli ve korumaya yönelik giysilere outdoor denmektedir. Bu giysi çeşitleri kullanıcıların hem performansını arttırmakta hem de konforlu şekilde kullanım imkanı sağlamaktadır.

Outdoor mont ne demek?

Şehirden uzakta, tabiat ile baş başa yapılan etkinliklere outdoor denir. Bununla birlikte başta kar gözlüğü ve şişme montlar olmak üzere, doğa sporları için özel olarak tasarlanmış kıyafetler de outdoor giyim olarak tanımlanmaktadır.

Kullanim alani outdoor ne demek?

Anlamı ve bizim kullanım amacımız aslında oldukça farklı. Outdoor ‘un Türkçe karşılığı dış mekan, açık hava olarak geçse de doğa sporlarını belirten anlamlarda kullanmaktayız. Outdoor giyim, outdoor ürünler, outdoor mağazalar gibi örnekler verebiliriz.

Outdoor Activities nelerdir?

Outdor kelimesi tüm doğa sporların merkezinde yer almaktadır. Kampçılık, dağcılık, trekking, hiking, kano, bisiklet, ve diğer tüm sporlar outdoor faaliyetler çatısı altına girmektedir.

Outdoor halı nedir?

Outdoor Halı Nedir? Geleneksel kilim örgüleriyle son teknoloji makinelerde dokunan; suya, güneşe, kire dayanıklı, bilinenin aksine “toz” barındırmayan halılardır.

You might be interested:  Spor Ayakkabi Kokusu Nasil Giderilir?

Outdoor Ayakkabı ne anlama gelir?

Peki tam olarak “ outdoor ayakkabı nedir” diye soruyorsanız cevabı işte burada! Outdoor ayakkabılar özellikle dağcılık, trekking gibi açık hava sporları yapan kişilerin kullandığı bir ürün. Ormanlık ve dağlık arazilerde yürümeyi kolaylaştırması, kaymaz tabana sahip olmasıyla pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Çamaşır makinesi outdoor ne demek?

Outdoor programı yüksek kaliteli özel giysilerinizi yıkama süresince korur. Outdoor programı yüksek kaliteli özel giysileri yıkama süresince korur. Çamaşırın içine nüfuz eden bir madde, doğru sıcaklık ve özel tambur hareketleri sayesinde program, giysilerinizin su itici işlevini yeniler.

Outdoor Kaban ne demek?

Türkçe karşılığı “dış mekan” veya “açık hava” olarak bilinir ancak daha çok doğa sporları anlanında kullanılır. Her hava koşuluna uyumlu olan giyim tarzı ve genellikle kış aylarında insanları dış etkenlerden koruyor.

Yalıtımlı mont ne demek?

Isı Yalıtımlı İç Katman Tek başına bir mont olarak da giyilebilen iç katman, ısı yalıtımlı bir kumaştan dikilmiş olmalıdır. Bu katmanın asıl görevi dış katman ile birlikte giyildiğinde açık hava ile vücut arasında bir yalıtım sağlamaktır.

Outdoor Ayakkabı yazın giyilir mi?

Outdoor spor ve aktivite tutkunları için olmazsa olmaz detayların başında outdoor ayakkabılar gelir. Kış için her ne kadar sıcak tutma ve koruma etkisi varsa, yaz için de bir o kadar terletmeyen ve hafif ayakkabıların seçilmesi gerekir.

TV ne demek türkçesi?

televizyon. Vericiden iletilen dalgaların görüntü ve ses olarak görünmesini ve duyulmasını sağlayan aygıt, televizyon alıcısı. Television.

Outdoor reklam ne demek?

Açık hava reklamcılığı nedir sorusuna yanıt olarak, gün içerisinde gördüğünüz tüm reklamlar diyebiliriz. Açık hava reklamcılığı bir diğer adıyla outdoor reklam olarak geçmektedir. Açık hava reklamcılığı, cadde, sokak ve yollarda billboard ve totem gibi açık hava reklam araçları kullanılarak yapılan tanıtımlardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *