Sık sorulan: Okul Spor Lisansı Nasıl Çıkarılır?

Okul lisansı nasıl çıkarılır?

TC. kimlik bilgileriniz girdiğiniz öğrencinizin bilgileri ekrana geldikten sonra kimlik numarasının üzerine mouse ile gelerek lisans yazdır sekmesine basmalısınız. Yeni açılan sayfadan ise öğrencinize ait olan lisansı bilgisayarınıza bağlı yazıcıdan çıkartabilirsiniz.

Okul sporlarına nasıl giriş yapılır?

1.AŞAMA: Okulların e-mail adresine SGM tarafından otomatik şifre gönderilecektir. Bu şifre ile sisteme giriş yapabilir.www.okulsportal.gsb.gov.tr sitesinden girerek Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığını tıkla. Açılan sayfada sağ yukarıda Okul sporları Bilgi Yönetim Sistemi Bölümünü tıkla.

Sporcu Lisans Başvurusu Nasıl Yapılır?

E- Spor lisansı alabilmeniz için gerekli evraklarınızı Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürlükleri ya da Gençlik ve Spor Merkezleri’ne müraacat gerçekleştirdikten sonra lisans işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Spor bilgi sistemine nasıl kayıt olunur?

” Spor Bilgi Sisteminden alınacak kursiyer başvurularında Adli Sicil Kaydı, Lise Mezuniyet Belgesi, Yükseköğretim Mezun Belgesi ve Sportif Ceza Kaydı sorguları e-Devlet otomasyon sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Internetten sporcu lisansı nasıl alınır?

Evraklar önce ilçe müdürlüğüne onaylatılıyor, sonrasında sicil lisans servisinde işlemleri yapılıyor. Belgeleriniz hazır olduktan sonra menajerleriniz varsa yada velileriniz de sizin yerinize başvuru yapabiliyor. Bulunduğunuz ildeki Gençlik ve Spor Bakanlığı Müdürlükleri adreslerine başvurabilirsiniz.

Sporcu Özgeçmişi nasıl çıkartılır?

Sportif özgeçmişiniz mevcut demektir. Lisans yılınız olarak özgeçmiş çıkartmak istiyorsanız. Bulunduğunuz il veya ilçenin spor il- ilçe spor müdürlüğüne giderek lisan yılınızın dökümanını Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınız ile alabilirsiniz. Not:Bazı Üniversiteler lisan yılınıza göre puan vermektedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Günlük Spor Nasıl Yapılır?

Spor lisansına nasıl bakılır?

Sporcu lisans bilgileri sorgulamak için e-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. https:// spor.sgm.gov.tr/EDevlet.aspx Bu adresten sporcu lisansı hakkında detaylara ulaşabilmeniz mümkündür. E-devlete giriş yaptıktan sonra “uygulamaya git” yazısına tıklayın. Burada ” sporcu ” yazısına tıklayın.

Okul Lisansı nedir?

Lisans eğitimi, akademik bir derecedir. Ortaöğretime dayalı en az sekiz yarıyıllık yükseköğretim programıdır. Dört yıl süren üniversite veya yüksekokul öğrenimi ile elde edilir. Bu akademik derece, diploma ile belgelendirilir.

Sporcu Tescil Belgesi Nedir?

Kulüp lisansı ya da ferdi sporcu lisansı çıkarabilmek için gerekli olan belgedir. Tescil fişi, başvuruda bulunan kişinin herhangi bir spor dalında tescilli bir sporcu olduğunu ifade eder. Bu belge, beraberindeki belgelerle beraber bağlı olunan İl Müdürlüğü’ne teslim edilir.

Spor sağlık raporu ne kadar geçerli?

Aksi belirtilmedikçe sağlık kurullarının düzenlediği raporların geçerlilik süresi 2 yıl olarak tespit edildi. Ayrıca tüm raporlara itiraz yöntemleri belirlendi ve farklı uygulamalar sonucu süreçlerin uzaması ve vatandaşlarımızın gereksiz iş ve zaman kaybına uğramaları engellendi.

Spor Bilgi Sistemi Denklik Başvurusu Nasıl Yapılır?

a- E-Devlet üzerinden giriş yapıldıktan sonra arama butonuna “ spor bilgi sistemi ” yazıp; spor elemanlarını tıklayarak denklik işlemleri butonundan giriş yapılması gerekmektedir. ( Detaylı anlatım sunumu için tıklayınız. ) b-Transkriptler onaylı olarak E-Devlet sistemine yüklenmesi gerekmektedir.

E devletten antrenörlük belgesi nasıl alınır?

Kurs başvurusu yapmak için öncelikle e – devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

  1. Başvuruyu yapmadan önce,
  2. 1-Vesikalık fotoğraf.
  3. 2-Sağlık raporu.
  4. 3-Gençlik Spor Müdürlüğünden aldığınız ceza kaydı
  5. 4-Adli sicil kaydı ( E – devletten alınabilir)
  6. 5-Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  7. 6-Diploma/Mezuniyet Belgesi ya da öğrenci belgesi.

Spor Bilgi Sistemi nedir?

Spor Bilgi Sistemi ile spor camiasına ve ilgi duyan kişilerde farkındalık oluşturarak onlara doğru, tutarlı, güvenli ve hızlı bir şekilde kamu hizmeti sunulması amaçlanmaktadır. Bu amaçla; İçişleri Bakanlığı Nüfus Vatandaşlik İşleri Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı

You might be interested:  Hızlı Cevap: Bolu Spor Maçı Ne Zaman?

Milli bir sporcu olmak için ne yapmalıyız?

Bir sporcunun milli sporcu olabilmesi içini federasyonlar ile bu federasyonların üyesi olduğu uluslararası kuruluşların yıllık faaliyet programlarında yer alan uluslararası spor müsabakalarına katılması için temsil görevi verilen ve fiilen yarışan sporcuya verilen Milli Sporcu Belgesi’ne sahip olması gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *