Sık sorulan: Abdi Ipekçi Spor Salonu Ne Zaman Yapıldı?

Abdi İpekçi Spor Salonu kaç yılında yapıldı?

Temelleri 1979 yılında atılan ve ismini aynı yıl hayata gözlerini yuman Abdi İpekçi ‘den alan Abdi İpekçi Spor Salonu ‘nun inşaatı, 1989’da yılında tamamlandı. 3 Haziran 1989 günü Amerikan Harlem Wizards ve Washington Generals takımlarının yaptığı gösteri maçıyla hizmete açılan tesis; ilk olarak 1989-1990 sezonunda

Abdi ipekçi arena ne olacak?

Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine Basketbol Gelişim Merkezi inşa edilecek. Burada alt yapılar için antrenman ve maç sahaları, A Milli Takımları için antrenman salonları, etkinlik ve seminer salonları, kamp merkezi, müze ve halka açık özel alanlar bulunacak.

En fazla seyirci kapasiteli spor salonunun adı nedir?

Beko Basketbol Ligi’nde yeni sezonda maçlar 14 ayrı salonda yapılacak. Ligde maçların oynanacağı salonlardan İstanbul’daki Sinan Erdem Spor Salonu, 15 bin 500 kapasiteyle en fazla seyirci kapasitesine sahip salon olarak dikkati çekiyor.

Abdi ipekçi spor salonu kaç kişilik?

İlköğrenimini gördükten sonra Galatasaray Lisesi’ni bitirdi. Bir süre sonra eğitimini Hukuk Fakültesinde sürdürdü. Yeni Sabah, Yeni İstanbul ve İstanbul Ekspres Gazetesi gibi çeşitli gazetelerde spor muhabiri, sayfa sekreteri ve yazı işleri müdürü olarak çalıştı.

Abdi ipekçi spor salonunun yerine ne yapıldı?

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na Abdi İpekçi Spor Salonu ‘nun yerine yapılacak Basketbol Gelişim Merkezi ile ilgili bilgi verdi.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Spor Yönetimi Nasıl Bir Bölüm?

Abdi ipekçi nerede öldü?

Arena, 13.500 kişilik kapasitesi, 44 adet locası, salonu gören restoranı, özel alanları ve hem antrenmanlar hem de maçlar için kullanılabilecek 2.500 kişi kapasiteli küçük salonu ile Türkiye’de ilkleri yaşatıyor.

Dünyanın en büyük basketbol salonu kaç kişilik?

Rupp Arenası ABD, Kentucky, Lexington’daki Rupp Arena, Lexington Center’ın bir parçasıdır ve University of Kentucky erkek basketbolunun evi olarak hizmet vermektedir. ABD’de 23.500 resmi kapasiteye sahip basketbol için özel olarak yapılmış en büyük arenadır.

Dünyanın en büyük kapalı spor salonu kaç kişilik?

Philippine Arena: Dünyanın en büyük basketbol salonunun Filipinler’de olması ülke basketbolunun dünyadaki yerini düşündüğümüzde kulağa biraz tuhaf gelebilir. Yapımı 2014’te tamamlanan 55,000 seyirci kapasiteli bu salon çok yönlü özelliğiyle ülkeden birçok uluslararası spor organizasyonuna da ev sahipliği yapmakta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *