Mekik Nasıl Yapılır Spor?

Mekik çekmeye nasıl başlanır?

İlk olarak doğru vücut pozisyonundan başlayacak olursak yere yatıldığında baş yerde olmalı, karın da içeri çekilerek bel bölgesi yere iyice yapıştırılmaya çalışılmalıdır. Daha sonra işaret ve orta parmağımız başımızda şakak bölgesi dediğimiz bölgeye değecek şekilde koyulup dirsekler yanlara doğru açılmalıdır.

Yarım Mekik nasıl çekilir?

2. Yarım Mekik Çekme: Yarım Mekik Tekniğinde ise aynı duruş ile bacaklarınızı kıpırdatmadan harekete başlayacak ve sırtınızı yarım bir şekilde yerden kaldıracaksınız. Bu hareketi tekrarlamanız halinde karın bölgenizin sıkışlaştığını hissedeceksiniz.

Mekik çekmek neye iyi geliyor?

– Mekik çekme vücudun tamamının çalışmasını sağladığından, metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. – Karın ve bel kaslarının daha güçlü bir hale gelmesinde yardımcı olur. – Kan basıncını dengelemeye yardımcı olur. Kişinin vücudunun estetik görünüm kazanmasının yanında, sağlığına fayda sağlar.

Yarım mekik ne işe yarar?

– Özellikle vücudun tamamını etkin hale getirdiği için yağ yakımını sağlar. – Metabolizmanın daha hızlı çalışmasına katkı verir. – Karın ve bel bölgesindeki kasların güçlü hale gelmesini sağlar. – Kan basıncını dengeleme konusunda yardımcı olur.

Zayıflamak için günde kaç mekik çekmek gerekir?

Mekik hareketi tek başına kilo verdirmez ama bölgesel incelme sağlar. Her gün düzenli olarak günde 2 kez ve 10 dakika mekik çekerseniz bu incelmeyi görebilirsiniz.

You might be interested:  FAQ: Spor Yapan Nasıl Beslenmeli?

Mekik çekmek yağ yakar mı?

Göbek eritmek için mekik çekmek işe yaramaz ” Mekik çekmek göbek eritir.” Bu düşünce doğru bilinen bir yanlıştır aslında. Mekik çekmek muhakkak faydalı olacaktır ama bilimsel olarak göbeğinizi sadece mekik çekerek eritmeniz mümkün değil. Göbek eritme hareketleri emin olun beslenmenizi düzenlemedikçe faydalı değildir.

Rahat mekik nasıl çekilir?

En Doğru Mekik Nasıl Çekilir?

  1. Sırt üstü yat, dizlerin kırılı ve ayak tabanların yerde olsun. Dizlerin kalça hizasında açık olmalı.
  2. Ellerini başının arkasına yerleştir ama parmaklarını birbirine geçirme.
  3. Dirseklerini dışa doğru açık tut, hafifçe içe dönük olsunlar.
  4. Karnını içeri çek.
  5. Tepe noktadayken 1–2 saniye bekle.

Yatakta mekik olur mu?

Mekik hareketi; kanepe, yatak ya da kalın sünger üzerinde yapılmamalıdır. Derin yumuşaklığa sahip olan bu tarz zeminler, bel bölgesinde açıklığa neden olur ve vücut ağırlığının bele vurmasına yol açar. İlerleyen süreçte bu durum, bel fıtıklarına yol açabilir.

Bir mekik kaç kalori yakar?

Uzmanlar 68 kilo olan birinin 10 dakikada 100 mekik çekerek 57 kalori yakacağını bildiriyor. Bu süreyi 5 dakikaya indirirseniz yakacağınız kalori de 28’e düşecektir. Yarım saat mekik çekerek 56 kilo olan biri 135, 70 kilo olan 167 kalori, 83 kilo olansa 200 kalori yakar.

Şınav Çekmenin cinsel ilişkiye faydası var mı?

Bizşm yanıtımız evet! Şınav, üst kolları, karnı, yan karın kaslarını, kalçaları ve popoyu çalıştırıyor. Bu, sevişmede kedi pozisyonu veya diğer kadının üstte olduğu pozisyonlarda ya da pozisyon değiştirirken zorluk yaşamayı engelliyor.

Mekik çekme ne demek?

Yere uzanılarak yapılan bir hareket olan mekik çekme hareketinde doğru pozisyon başın yerde olduğu ve karın bölgesinin içeri çekilerek bel bölgesinin yere yapıştığı pozisyondur.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Spor Sonrası Ağrılara Ne Iyi Gelir?

1 dakika Plank kaç kalori yakar?

Jumping Jack: Ortalama kiloda olan bir insan 30 dakika jumping jack egzersizi ile yaklaşık 200 kalori yakacaktır. Plank: Ortalama kiloda olan bir insan 1 dakika plank egzersizi ile yaklaşık 10 kalori yakacaktır. Zıplamak: Ortalama kiloda olan bir insan 15 dakika zıplama egzersizi ile yaklaşık 100 kalori yakacaktır.

Çapraz mekik hareketi nedir?

Düz bir zemine dizleriniz bükülü bir şekilde sırt üstü uzanın. Sağ bacağınızı yukarı doğru kaldırırken, elleriniz ensenizde birleşmiş şekilde sol omzunuzla sağ dizinize doğru uzanın. Ağırlığınızı karın kaslarınıza verin. Ardından sol dizinizi kaldırırken göğüs kafesinizle sağ omzunuzu dizlerinize doğru uzatın.

Mekik çeşitleri nelerdir?

Kendinizi geliştirdikçe hareket sayınızı arttırabilir ve aşağıda bahsettiğimiz farklı mekik çeşitlerini deneyebilirsiniz.

  • Düz Mekik. Mekik deyince ilk akla gelen klasik mekik hareketidir.
  • Yarım Mekik.
  • Ters Mekik.
  • Yan Mekik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *