Hızlı Cevap: Yürüyüş Yerine Hangi Spor Yapılmalı?

Evde yürüyüş yapılabilir mi?

Açık havada yürürken iç mekânlara göre çok daha fazla alan var gibi görünebilir, ama aslında evde de istediğiniz zaman istediğiniz yerde rahatlıkla yürüyebilirsiniz. Evde yürüyüş kısa bir süre ısınma hareketleri yapıp başlayabileceğiniz bir egzersizdir.

Yürüyüş egzersiz midir?

Yapılabilecek en basit şey de yürüyüş. Yürümek iyi gelir değil mi? Hem rahatlatır, hem de bir egzersizdir. Yürümeyi sihirli bir egzersiz olarak ifade edebiliriz.

Koşu yerine ne yapılabilir?

Uzun bir süre koştuktan sonra, koş koş nereye kadar diye düşünmeye başladıysanız ya da hiçbir zaman bu koşu aletiyle aranız iyi gitmediyse farklı egzersizler de deneyebilirsiniz.

 • Yüzme.
 • Kürek.
 • Bisiklet.
 • İp Atlama.
 • Mat Pilates.
 • Spinning.
 • CrossFit.
 • Zumba.

Evde yürüyüş yaparken ayakkabı giyilmeli mi?

Evde Spor Yaparken Spor Ayakkabı Giyilmeli mi? Bu nedenle hareketleri bir mat üzerinde yapmalı ve ayaklarına muhakkak ayakkabı giymelisin. Yürüyüş ayakkabısı veya herhangi bir egzersiz modeli tercih edebilirsin. Yer tutuşu yüksek ayakkabılar, egzersiz sırasında denge sağlamaya yardımcı oluyor.

Evde yürüyüş yapmak kaç kalori?

Düzenli olarak yapılan orta tempolu bir saatlik yürüyüş ortalama olarak 250 ile 350 kalori harcanmasını sağlar. Bu da ayda yaklaşık ekstradan 7500 ile 10500 kalori harcanır. Harcanan 7000 kalori kişinin bir kilo zayıflamasını sağlar. Günde 1 saat orta tempolu yürüyüş ile ayda 1-1,5 kilogram verilebilir.

You might be interested:  FAQ: Spor Yapan Insan Ne Yemeli?

30 dakika evde yürüyüş kaç kalori yakar?

Örneğin; 55 kilo olan biri, normal tempolu bir yürüyüş yaptığında 30 dakikada yaklaşık 120 kalori yakmaktadır. 80-110 kilo aralığındaki kişiler ise, normal tempolu yürüyüşlerinde yine 30 dakikada yaklaşık 200 kalori yakıyor diyebiliriz.

Yürüyüş yapmak vücudu sıkılaştırır mı?

Özellikle tempolu yürüyüşler, kilo vermeyi hızlandırarak vücudun şekillenmesinde ve sıkılaşmasında önemli etkiye sahiptir. Yürüyüş yaparken etkili bir sonuç elde etmek için öne ya da arkaya doğru eğik yürümemeye dikkat ederek dik ve vücut kaslarını sıkıp gevşeterek yürünmeye özen gösterilmesi önerilmektedir.

Yürüyüş yaparken su içmek doğru mu?

Su ise yürüyüş sırasında zaman gözetmeden düzenli tüketilmesi gerekir. Susama hissini beklemeden 10 dakikada bir içilecek birkaç yudum su yürüyüşün iyi geçmesini sağlayacağı gibi yürüyüş sonrasında oluşacak yorgunluğa da engel olacaktır.

Yürüyüş egzersiz yerine geçer mi?

Şimdiye kadar yapılan sayısız araştırma yürüyüşün yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve koroner kalp hastalıklarına iyi geldiğini kanıtladı. Öte yandan yürüyüş yapma, diğer kardiyo egzersizlerine göre daha sürdürülebilir ve erişilebilir bir egzersiz türü.

Evde koşu bandı yerine ne kullanılır?

Kardiyo egzersizi yapmak ama kendinizi çok fazla yormamak istiyorsanız, koşu bandı yerine eliptik bisiklete de binebilirsiniz. Her ikisi de oldukça keyifli ve kısa sürede kalori yakmanızı sağlayan egzersizlerdir.

Yerinde koşu kilo verdirir mi?

Yerinde koşmak tıpkı yürüyüş gibi kilo verdirir çünkü temel kaslar, baldırlar, kalça ve karın kasları çalışır. Kuadriseps Kası, Gluteus Maksimus Kası ve Gastroknemius Kası gibi pek çok kasınızın çalışmasını sağlar. Kalp atış hızını arttırır ve bu da kalori yakımını sağlar.

Koşu bandı evde kullanılır mı?

Evde Uygulanabilecek Koşu Bandı Programları Koşu bantları yalnızca ev ortamında egzersiz yapma imkânı sunduğu için değil, aynı zamanda antrenmanlarını detaylı bir şekilde gözlemleme imkânı sağladığından da tercih edilen cihazlardır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Spor Lisesine Nasıl Gidilir?

Her gün spor yapmak doğru mu?

Antrenmanlarınızın arasına dinlenme günleri koymalısınız. Eğer her gün spor yapmakta kararlıysanız da her gün spor yapılır ancak aynı kas grubunu çalıştıran aynı egzersiz değil. Bu durumda mutlaka bir uzmanın size spor programı hazırlaması gerekir. Aynı bölgeyi iki gün üst üste çalışmamalısınız.

Spor yaparken neden ayakkabı giyilir?

Evde ayakkabılarla egzersiz yapabilirsiniz.Bu ayak bileklerinizi zedelenmeye karşı korur. Tüm egzersizler için, yer zemeni uyum sağlayabilir, çünkü ayakkabısız eğitim için güvenli bir uyum olmayabilir. Örneğin, kardiyo egzersizlerinde çok terlerseniz, spor ayakkabı giymek yaralanmaları önlemenize yardımcı olabilir.

Evde hangi sporlar yapılır?

İşte evde yapılabilecek egzersiz türleri!

 • 1. Pilates. 21. yüzyılın en etkili egzersiz sistemi olarak görülen pilates, aslında hiçbir ekipman olmadan ve evde de uygulayabileceğiniz bir egzersiz türüdür.
 • Yoga.
 • 3. Kardiyo.
 • 4. Fitness.
 • 5. Koşu.
 • İp atlama.
 • 7. Spinning.
 • 8. Zumba.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *