Hızlı Cevap: Spor Spikerleri Ne Kadar Kazanıyor?

TRT haber spikerleri ne kadar maaş alıyor?

Az izlenen ulusal kanallarda spiker maaşları 5-10 bin TL arasındadır. Kanal D, Star TV, ATV, Show TV, TRT 1, HaberTürk, CNN Türk, NTV gibi büyük kanallarda ana haber spikeri maaşları 20 bin TL ile 100 bin TL arasında değişmektedir.

Spor yorumcuları ne kadar ücret alıyor?

Yorumcuların kazançları program başına 1.5 ile 3 bin YTL arasında değişiyor.

Muhabir ne kadar maaş alıyor?

Muhabirlerin maaşları diğer memur maaşlarına oranla daha yüksek olmaktadır. Bu meslek alanında minimum maaş 5.500 ile 6.000 arasındadır. Ayrıca kadrolu olarak çalışan muhabirlerin aldıkları maaş 9.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

Spor spikeri olmak için ne yapılmalı?

Spor spikeri olmak için iki yıllık eğitim veren meslek yüksekokullarının Radyo – TV Program Yapımcılığı, Medya ve İletişim ön lisans programı ya da dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

Buket Aydın kimdir nerelidir?

Buket Aydın, 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitiren Aydın, Atilla İlhan’ın şiirleri üzerine yüksek lisans yaptı. Kadıköy’de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alan Buket Aydın, bir sene bir radyoda haber spikerliği yaptı.

You might be interested:  Spor Ayakkabılar Ne Zaman Indirime Girer?

Yapımcılar ne kadar maaş alır?

Dizinin başarısına göre yapımcı maaşı da değişkenlik gösterecektir. Bu sebeple dizi yapımcılığı riskli bir iştir. Dizi yapımcısı maaşı aylık ortalama 1 milyon TL ile 10 milyon TL arasında değişebilmektedir.

Televizyon muhabirleri ne kadar maaş alıyor?

Maaşlar özel sektör-devlet ayrımına, kanaldan kanala, çalışma alanına, şehre, deneyime göre değişebilmektedir. Tüm bu değişkenlere bağlı olarak 2020-2021 muhabir maaşları ortalama 4 bin TL’dir denilebilir. Memurlar, 2020 yılının ilk 6 ayı için yüzde 4 zammın yanında yüzde 1,75’de enflasyon farkı almıştı.

Ahmet Çakar Beyaz TV ne kadar maaş alıyor?

Gökçek’lerin kanalı Beyaz Tv ise mahkemeye yazı göndererek Ahmet Çakar ‘ın programdan 26 bin 80 TL ücret aldığını bildirdi.

Reklamcılar ne kadar maaş alır?

Devlet kurumunda çalışan mezunlar için Reklamcılık maaşlar 4000-5000 lira arasında değişmektedir. Özel sektörde ise Reklamcılık maaşları 3000-4000 lira arasındadır.

Halkla ilişkiler ne kadar maaş alır?

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Elemanı/Uzmanı maaşı ortalama aylık 3.550 – TL’dir. En düşük maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 6.500 – TL’dir.

Gastronomi ne kadar maaş alıyor?

Gastronomi bölümü mezunu maaşları çalışılacak yere göre değişmekle birlikte genelde başlangıç 5000-7000 TL şeklinde oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *