Hızlı Cevap: Spor Lisansı Nasıl Alınır?

E spor Lisansı nasıl alınır?

Aslında çok basit bir işlem. T.C kimliğinizin fotokopisini çektirdikten sonra altına “Bu kimlik tarafıma aittir” yazıyorsunuz ve altına imza atıyorsunuz. İhtiyacınız olan belgeler;

 1. T.C. Kimlik Numarası Beyanı
 2. Sağlık Raporu.
 3. Doldurulmuş Tescil Fişi.
 4. 2 Adet Vesikalık Resim.

E spor Lisansı nasıl alınır 2021?

E – Spor Lisansı nasıl alınır? E – Spor Kaç Yaş Sınırı Var?

 1. TC Kimlik numarası beyanı
 2. Aile hekiminizden alınacak “dijital oyun lisansı için sağlık raporu”
 3. 2 adet vesikalık resim.
 4. Gençlik ve Spor Bakanlığı web sitesinden indirilip doldurulması gereken tescil fişi.

Lisanslı sporcu olmak ne demek?

Lisans Nedir? Sporcu lisansı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince verilen ve her sezon Gençlik ve Spor il Müdürlüklerine vize ettirilmesi mecburi olan sporcu kimlik kartıdır. Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri dışında verilen sporcu lisansları geçerli değildir ve lisans olmadan spor müsabakalarına girmek mümkün değildir.

Koşu Lisansı nasıl alınır?

Özetlemek gerekirse;

 1. Lisanslı sporcu olmak için bir kulübe kayıtlı olmak gerekmiyor, ferdi lisans çıkartabilirsiniz.
 2. Atletizm Federasyonu sitesinden tescil fişini indirip basın ve doldurun.
 3. Aile Sağlık Merkezi veya iş yeri doktorunuzda muayene olun ve formun sağlık kısmını onaylatın.
You might be interested:  Soru: Ramazanda Spor Nasıl Yapılmalı?

Ferdi sporcu lisansı nasıl alınır?

Spor kulüpleri adına kayıtlı olmayan sporcular kendi adlarına il müdürlüğünden ferdî sporcu lisansı alabilirler ve her yıl bu lisanslarını il müdürlüklerine vize ettirebilirler. İlk defa ferdî sporcu lisansı çıkaran sporcular hiç beklemeksizin kulüp adına lisans çıkarabilirler.

Zula e-Spor kaç yaş sınırı?

Zula e – Spor lisansı için aşağıdaki temel şartlar aranacak; -10. seviye ve üstü bir Zula hesabına sahip olmak. -15 ve üstü yaşta olmak.

Esports nasıl yazılır?

Elektronik spor kısaltması; e-Spor, e-spor veya eSpor şeklinde kullanılmaktadır. The Associated Press 2017 AP Yazım Kılavuzu, e-Spor’un İngilizcesi olan “e-Sports” kelimesini resmî olarak, çizgisiz ve küçük “S” harfi ile ” esports ” şeklinde kullanır.

Sporcu lisansı için ne gerekli?

18 yaşından küçükler için veli/vasi yazılı izin belgesi(veli izin belgesi e-devlet üzerinden düzenlenebilir), Ferdi lisans için 2 adet güncel vesikalık fotoğraf, kulüp lisansı için 3 adet güncel vesikalık fotoğraf, Kulüp lisansı için kulüpten alınan ve sporcunun kulüple ilişkisini gösteren belge.

Sporcu Tescil Fişi nedir?

Kulüp lisansı ya da ferdi sporcu lisansı çıkarabilmek için gerekli olan belgedir. Tescil fişi, başvuruda bulunan kişinin herhangi bir spor dalında tescilli bir sporcu olduğunu ifade eder. Bu belge, beraberindeki belgelerle beraber bağlı olunan İl Müdürlüğü’ne teslim edilir.

Sporcu lisansı ne demek?

Spor dalında lisans, oyuncuların takımda olduğunu ve maçlara, turnuvalara katılmasının uygun görüldüğünü belli eden bir karttır. Lisansı olan sporcular maç veya turnuvalara katılabilirler. Ancak lisansı olmayan sporcular maç veya turnuvalara katılamazlar. Lisanslar her yıl yenilenmelidir.

Spor lisansı ne ise yarar?

Lisanslı Olmanın Avantajları Nelerdir? Lisanslı sporcu olmak aslında bir çok okul için asgari düzeyde katkı sağlamaktadır. Lisansta aslolan mevzu üst düzey lisansa sahip olmaktır. Örneğin, profesyonel lisansa sahip bir sporcuya 100 üzerinden 60 puan gelirken, amatör lisansa sahip sporcuya yalnızca 10 puan gelmektedir.

You might be interested:  Spor Smart Hangi Platformda?

Lisanslı olmak ne demek?

Lisans; dünyaca tanınmış markaların, futbol kulüplerinin, sinema ve çizgi film karakterlerinin veya dijital oyunların haklarının belli bir süreyle farklı bir ürün kategorisi veya bir servis için kullanılmasıdır. Lisans kullanımı, ürünleri hedef kitle için daha çekici, prestijli, popüler ve heyecan verici kılar.

Iyi bir sporcu olmak için neler yapmalıyız?

İyi Bir Sporcunun Özellikleri

 1. ÖNCE AHLAK. Bence bir sporcuda olması gereken ilk özellik iyi ahlaklı olmasıdır.
 2. SPORA OLAN SEVGİSİ Sporcunun işini sevmesi başarı ve mutluluk yolundaki en önemli adımdır.
 3. ÖZGÜVEN.
 4. MOTİVASYON.
 5. İYİMSERLİK.
 6. SORUMLULUK ALMAK.

Sporcu özgeçmiş nereden alınır?

Bulunduğunuz il veya ilçenin spor il- ilçe spor müdürlüğüne giderek lisan yılınızın dökümanını Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınız ile alabilirsiniz.

Atletizm sporunda lisanslı olmak isteyen sporcu kaç yaşından itibaren lisans çıkartabilir?

b)16 yaşını doldurmuş sporcular veli/vasi izin belgesi ile 18 yaş ve üzerindeki sporcular ise kendisi büyükler kategorisinde yarışmak kaydıyla, kros ligi ve en üst lig için bu sözleşmeyi imzalayabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *