Hızlı Cevap: Letoon Spor Ayakkabı Hangi Ülkenin?

Letoon hangi ülkenin markası?

Letoon 1987 yılında fason ve imalat yapmak üzere kurulan ayakkabı markasıdır. Marka 2007 yılında Aslanlar Ayakkabı San. ve Tic. Ltd. Şti tarafından satın alındı.

Letoon Ayakkabı nedir?

Letoon, doksanlı yıllardan bugüne spor ayakkabı üretimine ve pazarlamasına devam eder. Zamanında spor giyim malzemelerinin ve ekipmanlarının satıldığı mağazalarda, kaliteli spor ayakkabı sloganıyla kullanıcıya sunulmuş bir markadır. Doksanlı yıllardan beri kalitesinden asla ödün vermeden ürünlerini kullanıcılara sunar.

Letoon ne zaman kuruldu?

Seydikemer’in Kumluova Mahallesi’nde bulunan Letoon antik kentinin MÖ yedinci yüzyılda kurulduğu tahmin edilmektedir. Letoon Antik Çağ’da Likya’nın dini merkezi konumundadır. Bu kutsal alandaki Leto, Apollon ve Artemis tapınakları tarihi açıdan çok önemlidir.

Letoon Nedir anlamı?

Letoon (Antik Yunanca: Λητώον – Lētōon), Fethiye yakınlarındaki antik kent. Fethiye – Kaş karayolunun 65. kilometresinde Kumluova Köyü yakınında bulunmaktadır. Şair Ovidius’un anlattığı bir öyküye göre kent, Zeus’tan hamile kalan Leto’nun adına kurulmuştur. Kentte en eski yerleşim izleri MÖ 7. yüzyıla kadar gider.

Ayakkabının marka olduğunu nasıl anlarız?

– Ayakkabı üzerinde bulunan etikete bakılması gerekir. – Ayakkabı derisi üzerinde lekelenme testi yapılmalıdır. – Ayakkabının dışında bulunan dikişlerin kontrol edilmesi gerekir. – Deri üzerinde bulunan gözeneklerin muntazam olmaması gerekir.

Letoon hangi kargo ile çalışıyor?

Müşteri gönderimini sorunsuz ve daha hızlı yapılması için YURTİÇİ kargo şirketini kullanabilir.

You might be interested:  Sık sorulan: Klasik Spor Giyim Nasıl Olur?

Xanthos ve Letoon nerede?

XANTHOS: Fethiye’ye 46 km. uzaklıkta, Kınık köyü yakınlarında bulunan Xanthos, Antik Çağda Likya’nın en büyük idari merkezi idi. M.Ö. 545’te Perslerin egemenliğine girene kadar bağımsız olan kent, bundan yaklaşık olarak yüzyıl kadar sonra tamamıyla yanmıştır.

Xanthos Letoon ne zaman yapıldı?

1840 yılında keşfedilen Letoon kutsal alanında otuz altı oturma sıralı tiyatro, bazilika, yazıtlar, üç tapınak, imparatorluk kült binasına bağlı yuvarlak bir portiko ve L biçiminde bir stoa bulunmaktadır.

Letoon Antik Kenti nasıl gidilir?

Kaş-Fethiye karayolundan ilerler ken antik kent tabelasından dönülerek 4 km’lik yolla ulaşılabilen Letoon, Bozoluk Köyü’nde yer alıyor. Antalya dan gelenler, Kaş-Fethiye karayolunun 65. km’sinde Kınık yakınındaki yola saptıktan sonra 4 km daha devam ederek Antik Kenti ‘ne ulaşabilirsiniz.

Xanthos giriş ne kadar?

Giriş Ücreti: 17,5 TL – Durum: KAPALI Ksanthos, başlıca Likya ve Roma akropollerinden oluşan bugünkü Eşen Çayı kenarındaki ovaya hakim iki tepeüzerinde kurulmuş olan bir kenttir. M.Ö. 545-546 yıllarında Pers egemenliğine girene kadar bağımsızlığını sürdüren kent, M.Ö.

Ksanthos hangi şehirde?

Ksanthos (Likçe: Arnna), Kaş’ın Kınık köyündeki antik kent. Kaş karayoluna 70 km uzaklıkta bulunmaktadır. Antik Çağda Likya’ya başkentlik yapmıştır. UNESCO tarafından ‘Dünya Kültür Mirası’ listesine alınmıştır.

Ksantos nerede?

Xanthos – Antalya. Fethiye-Kaş karayolu üzerinde, Fethiye’ye 46 kmilometre uzaklıktaki Kınık Beldesi’nde yer alan şehir, Xanthos Nehri (Eşen Çayı) kenarındaki ovaya hâkim iki tepe üzerinde kurulmuştur.

Xanthos Letoon nasıl okunur?

Bu arada yazılışı farklı olan xanthos letoon nasıl okunur diye merak edecek olursanız sentos ve Lituan şeklinde telaffuz uygun olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *