Hızlı Cevap: Cs Go E Spor Lisansı Nasıl Alınır?

E-Spor Lisansı nasıl alınır 2021?

E – Spor Lisansı nasıl alınır? E – Spor Kaç Yaş Sınırı Var?

  1. TC Kimlik numarası beyanı
  2. Aile hekiminizden alınacak “dijital oyun lisansı için sağlık raporu”
  3. 2 adet vesikalık resim.
  4. Gençlik ve Spor Bakanlığı web sitesinden indirilip doldurulması gereken tescil fişi.

Sporcu Lisansları kimin aracılığıyla nereye yapılır?

14/12/2019 tarihli ve 30978 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliği uyarınca, 2020 sezonundan itibaren Sporcu Lisans İşlemleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl/İlçe Müdürlükleri tarafından yürütülmektedir.

E sporcu lisansı ne işe yarar?

Espor lisansı, oyuncunun oynadığı oyunda uzmanlaştıktan sonra işi biraz daha ileriye götürüp başarısını dünyaya sergilemek için bir takıma girmesi ve o takıma girmek için göstermesi gereken belge olarak açıklanabilir.

Kaç yaşında lisans alınır?

a)Reşit olmayan sporcular için velisinin noterden tasdikli izin belgesi, lisans çıkarabilmesi için 10 yaşını doldurması ve 11 yaşında olması gerekir.

E Spor belgesi nasıl alınır?

Aslında çok basit bir işlem. T.C kimliğinizin fotokopisini çektirdikten sonra altına “Bu kimlik tarafıma aittir” yazıyorsunuz ve altına imza atıyorsunuz. İhtiyacınız olan belgeler;

  1. T.C. Kimlik Numarası Beyanı
  2. Sağlık Raporu.
  3. Doldurulmuş Tescil Fişi.
  4. 2 Adet Vesikalık Resim.

Sporcu Lisansı nasıl alınır?

İlk defa lisans almak için yalnızca sağlık raporu, tescil fişi ve 2 adet fotoğrafa ihtiyacın var.

  1. Sağlık raporunu devlet hastaneleri ya da sağlık ocaklarından alabiliyorsun.
  2. Tescil fişini ise bu linkten indirmen, bilgisayarda doldurman ve teslim etmeden önce imzalaman gerekiyor.
You might be interested:  Spor Ayakkabi Makinede Nasil Yikanir?

Sporcu özgeçmiş nereden alınır?

Bulunduğunuz il veya ilçenin spor il- ilçe spor müdürlüğüne giderek lisan yılınızın dökümanını Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınız ile alabilirsiniz.

Sporcu lisansı olanlara yasak var mı?

20 yaş altı lisanslı sporcular, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri veya ilgili Federasyonlarca düzenlenen durumunu gösterir belgeyi ibraz etmek kaydıyla müsabaka veya antrenman faaliyetleri saatlerinde sokağa çıkma yasağından muaf tutulacaktır.

Vizeli sporcu lisansı nedir?

o) Vize: Sporcunun, ilgili sezon için federasyon faaliyetlerine katılabilmesine imkân veren izin işlemini, ifade eder. MADDE 5 – (1) Sporcuların, spor yapabilmeleri ve yarışmalara katılabilmeleri için lisans sahibi olmaları gerekir.

Kaç yaşında E sporcu olunur?

Kaç Yaşında eSporcu Olunur? Her lige rehberlik eden eSpor yaşı düzenlemesi yoktur. Her ligin kendi yaş sınırlamasını belirlemesine izin verilir. Overwatch Ligi’nde rekabet edebilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekirken, Süper Lig’de oyuncular 6 ila 16 yaş arasında olabilir.

Lisanslı sporcu ne demek?

Liglerin veya kulüp logolarının ve oyuncuların görsellerinin lisanslanmasıdır. Spor lisansı kullanan firmalar, sponsorlukların milyonlarca dolar değerinde olduğu spor dünyasına kolayca katılarak rekabette lig atlarlar.

Futbolcu lisansı kaç yaşında çıkar?

Lisans çıkartma yaşının 8 olduğu belirtilen talimatın 6. maddesi değiştirilerek lisans çıkartma yaşının her sezon öncesi Federasyonca belirlenmesi kararlaştırıldı.

Ferdi lisans nereden alınır?

Spor kulüpleri adına kayıtlı olmayan sporcular kendi adlarına il müdürlüğünden ferdî sporcu lisansı alabilirler ve her yıl bu lisanslarını il müdürlüklerine vize ettirebilirler. İlk defa ferdî sporcu lisansı çıkaran sporcular hiç beklemeksizin kulüp adına lisans çıkarabilirler.

Lisanslı sporcu olduğunu nasıl anlarız?

Sporcu lisans bilgileri sorgulamak için e-Devlet sistemini kullanabilirsiniz. https:// spor.sgm.gov.tr/EDevlet.aspx Bu adresten sporcu lisansı hakkında detaylara ulaşabilmeniz mümkündür. E-devlete giriş yaptıktan sonra “uygulamaya git” yazısına tıklayın. Burada ” sporcu ” yazısına tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *