Hızlı Cevap: Canan Karatay Spor Ne Zaman Yapılmalı?

Karatay ile 1 ayda kaç kilo verilir?

Karatay diyeti ile kaç kilo verilir: Canan Karatay diyeti yapanların çoğu bu diyet sayesinde 2 haftada 5 kilo verdiklerini bildiriyor. Karatay diyeti ile bir ayda 8 kilo vermek garanti olarak niteleniyor. Canan Karatay diyetinin en önemli artısı ise verilen kiloların geri alınmamasıdır.

Karatay diyetinde neler serbest?

STANDART CANAN KARATAY DİYETİNDE SERBEST OLAN YİYECEKLER HANGİSİDİR? Bakliyat, ceviz, ayva, ayran, sebze çeşitleri, badem, çilek, elma, zeytinyağı, fındık, kiraz, bulgur, fındık yağı, fıstık, erik, tereyağı, armut, maden suyu, şeftali ve yoğurt.

Karatay Diyeti Meyve ne zaman yenmeli?

Meyvelerin lifleriyle tüketilmesi önerisinde bulunan Karatay, şu bilgileri verdi: “Öğlen yemeği yerine ceviz içi, badem, fındık, fıstık gibi kuru yemişlerle birlikte mevsiminde tüketilecek bir adet portakal veya iki adet mandalina, lifiyle yendiğinde vücut için sağlıklıdır.

Kahvaltı ne zaman yapılmalı Canan Karatay?

Acıktığınız zaman yiyin. Sabah kahvaltısını ne zaman uyanıyorsanız o zaman yapın. Sağlıklı bir ‘ Karatay Kahvaltısı ‘ yaptığınız zaman acıkmıyor, öğle yemeğine ihtiyaç duymuyorsunuz. Eğer acıkırsanız yoğurt ya da fındık fıstık yiyebilirsiniz.

Karatay diyetinde kilo verme ne zaman başlar?

Karatay Diyeti kitabını okuyup özümsedikten sonra, sağlıklı beslenmeye başlarsanız ve Öneri 13 – 19 de belirtilen eksiklikleriniz de yoksa ilk hafta içinde bile kilo vermeye başlarsınız. Ben (Okan) ilk hafta bir kilodan fazla vermiştim.

You might be interested:  Sık sorulan: Spor Koçu Nasıl Olunur?

Karatay’da 21 gun kurali nedir?

21 gün boyunca; Beyaz veya esmer şeker ve bunları içeren kek, kurabiye, çikolata, pasta, dondurma, meyveli yoğurt, puding, şekerli çay-kahve, meşrubat vb. yiyecekleri tüketmiyoruz. Şeker olarak yalnızca günde 2-3 porsiyon meyve ve 1 tatlı kaşığı bal veya pekmez veya 2 kare (10 g) bitter çikolata tüketebilirsiniz.

Karatayda Hangi meyveler yasak?

Şeker deposu karpuz, kavun, üzüm ve birçok meyveden uzak durulması gerektiğini anlatan Karatay, günde en fazla bir elma ya da portakalı, şekersiz meyvelerden erik ve kirazı öneriyor. Yine taze sıkılmış meyve sularından da uzak durulması gerekiyor.

Karatay diyeti ne yenir ne yenmez?

Karatay diyetinde glisemik indeksi yüksek karbonhidrat tüketilmemelidir. Pilav, patates, ekmek gibi besinler yasaklı yiyeceklerdendir. Özellikle kahvaltıda ekmek yerine ceviz, badem, fındık gibi kuruyemişlerin tüketilmesi tavsiye edilir. Salata ve yemeklerde ayçiçeği yağı kullanılması yasaktır.

Ekmek yerine ne yenir Canan Karatay?

Canan Karatay, ekmeğe alternatifolarak Maraş cevizi, fındık, fıstık, badem gibi kuruyemişleri öneriyor. Akşam yemeğinde, canınız ekmek istiyorsa, onun yerine peynir ve ceviz ikilisini deneyebilirsiniz.

Meyve öğün yerine geçer mi?

Metabolizmamızın düzenli çalışması için ilk başta meyvenin ara öğünlerde tüketilmesi önerilir. Ayrıca kalorisi düşük tok tutucu, tüketimi kolay ve bulunabilirdir. Ana öğün olarak tüketilmesinde sakınca yoktur.

Meyve ne zaman yenir?

Genellikle günde 3 ana öğün yiyoruz, dolayısıyla meyveleri bu öğünler arasında tüketebiliriz. Eğer bu saati kontrol ederek meyvenizi ne zaman yiyeceğinizi hesaplamanız anlamına geliyorsa öyle yapın. Ancak meyveleri ana öğünlerden en az bir saat önce ya da 2 saat sonra yemeye özen gösterin.

Karatay diyetinde ne yenir?

Karatay Diyeti ‘nde sağlıklı yağlar, protein kaynakları ve bazı karbonhidratlar serbest olarak tüketilebilir. Bu diyetin menüsünde et, balık, süt, peynir, yoğurt, yumurta, tereyağı, bakliyat, turşu, sebze, meyve ve ceviz, fındık, badem, yerfıstığı bulunmaktadır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Trapez Hangi Spor Dalı Ile Ilgilidir?

Zayıflamak için kahvaltı nasıl olmalı?

Yumurta, yağsız süt, yağsız peynir, tam tahıllı kahvaltılık gevrekleri veya ekmek çeşitleri, fındık, fıstık, ceviz ve badem gibi kuruyemişler ile taze meyveler sofrada olmalı. Örneğin tabağınıza 1 yumurtalı omlet, 1 dilim ekmek ve 1 orta boy elma koyarsanız; bu zayıflatan sihirli bir kahvaltı olacaktır.

Düzenli kahvaltı nasıl yapılır?

Kahvaltıda lifli yiyeceklerin tüketilmesi, daha uzun süre tok kalmamızın garantisidir. Bu nedenle kahvaltıda tam tahıllı ekmek, tam tahıllı gevrek, yulaf ezmesi, çiğ sebzeler gibi lif kaynaklarından uygun olan tercih edilmelidir. Kahvaltıyı geçiştirmek: Kahvaltı bir atıştırmalık değil, günün ana öğünlerinden biridir.

Kahvaltı en geç saat kaçta yapılmalı?

“Uyku sırasında kan şeker seviyesi gittikçe düştüğünden, sabah kalktıktan sonra fazla zaman geçirip kan şeker seviyesi daha da düşmeden, uyandıktan itibaren 1 saat içerisinde mutlaka kahvaltı yapılmalı.” ” Sabah doğru bir şekilde yapılan bir kahvaltı gün içerisinde daha enerjik olmanızı sağlayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *