FAQ: Spor Yorumcuları Ne Kadar Kazanıyor 2018?

Ahmet Çakar Beyaz TV ne kadar maaş alıyor?

Gökçek’lerin kanalı Beyaz Tv ise mahkemeye yazı göndererek Ahmet Çakar ‘ın programdan 26 bin 80 TL ücret aldığını bildirdi.

TRT sunucuları ne kadar kazanıyor?

Az izlenen ulusal kanallarda spiker maaşları 5-10 bin TL arasındadır. Kanal D, Star TV, ATV, Show TV, TRT 1, HaberTürk, CNN Türk, NTV gibi büyük kanallarda ana haber spikeri maaşları 20 bin TL ile 100 bin TL arasında değişmektedir.

Spor yorumcuları ne kadar ücret alıyor?

Yorumcuların kazançları program başına 1.5 ile 3 bin YTL arasında değişiyor.

Haberciler ne kadar maaş alıyor?

Editörler yaygın medyada ortalama 3.623 TL, yerel medyada 2.300 TL maaş alıyor. Muhabirler için bu ortalama yaygın medyada 2.700 TL ‘ye, yerel medyada 2.094 TL ‘ye düşüyor. Eğer hiç maaş almadan çalıştığını söyleyen bir yerel muhabiri de eklersek ortalama 1.675 TL ‘ye geriliyor.

Ahmet Çakar hangi programda?

Hâlen Beyaz Futbol programında yorumculuk yapmaktadır. Arzu Çakar ile 1993’te evlenmiş ve 2 kızı olmuştur.

Beyaz TV spor yorumcuları kimler?

Haftanın 3 günü yayınlanan program; Cumartesi ve Pazar ” Beyaz Futbol ” adıyla, Pazartesi ise “Derin Futbol ” adıyla Beyaz TV ‘de yayınlanmaktadır. Sunuculuğunu Onur Yıldız yapmakta; yorumculuk koltuğunda ise Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı ve Abdülkerim Durmaz bulunmaktadır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: E Spor Lisans Nasıl Alınır?

Abdülkerim Durmaz kaç para alıyor?

Abdülkerim Durmaz da evinde oturan biriydi. Çetiner aldı Durmaz ‘ı yorumcu yaptı, onun da yıldızını parlattı. Habertürk TV’den 6 bin TL alan Durmaz ‘ı Beyaz TV, bu paranın 2.5 katına yani 15 bin TL’ye kadrosuna kattı.

Moderatör ne kadar kazanır?

Alınan maaşlar her sektörde olduğu gibi bu sektörde de değişiklik gösterebilir. En düşük alınacak olan moderatör maaşı 2400tl olarak görülmektedir. Moderatör maaşları ortalama olarak 3200 lira olarak belirlenmiştir. En fazla alınan miktar ise 4000 lira olarak görünmektedir.

Yapımcılar ne kadar maaş alır?

Dizinin başarısına göre yapımcı maaşı da değişkenlik gösterecektir. Bu sebeple dizi yapımcılığı riskli bir iştir. Dizi yapımcısı maaşı aylık ortalama 1 milyon TL ile 10 milyon TL arasında değişebilmektedir.

Televizyon sunucu olmak için hangi bölüm okunmalı?

Haber spikeri olmak için, üniversitelerin, Medya ve İletişim, Radyo, Televizyon ve Sinema ve ilgili bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olma şartı bulunmaktadır. Aynı zamanda çeşitli eğitim akademileri tarafından Spikerlik ve Sunuculuk sertifika programları verilmektedir.

Spor spikeri olmak için ne yapılmalı?

Spor spikeri olmak için iki yıllık eğitim veren meslek yüksekokullarının Radyo – TV Program Yapımcılığı, Medya ve İletişim ön lisans programı ya da dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *