FAQ: Spor Salonu Nasıl Açılır?

Spor salonu açmak için neler gerekli?

İl sağlık müdürlüğü veya ilçesağlık müdürlüğü raporu, Vergi levhası fotokopisi, Kira ise yer kontratın fotokopisi, kendi yeriniz ise tapu senedi fotokopisi, Salonun anlaşmalı olacağı doktor, sağlık çalışanı veya klinik sözleşmesi.

Spor salonu açmanın maliyeti ne kadar?

500 metrekarelik bir alana sahip spor salonu açma maliyeti 2021 yılında 300.000 TL ile 750.000 TL arasında olacaktır. 100 ile 500 metrekarelik bir alana sahip spor salonu açmanın maliyeti 2021 yılında 150.000 TL ile 400.000 TL arasında olacaktır.

Spor salonu işi karlı mı?

Spor salonlarının elde edecekleri karlar, çok değişken olabilir. Hele ki yeni açılan salonlarda kar, ilk 6 ayda çok düşük olacaktır. Aylık 2000-3000 TL gibi bir ortalama mevcuttur. Fakat en az 1 yıl sonra salon oturduktan sonra aylık 10.000-15.000 TL gibi karlara ulaşmak mümkündür.

Spor salonu açmak için kaçıncı kademe?

Bir spor salonu açmak istiyorsanız Fitness 2. kademe antrenörlük belgesi almalısınız veya belgesi olan birisi ile en az bir yıllık anlaşma yaparak bunu belgelendirmeniz gerekmektedir. 2. kademe fitness antrenörlük belgesi almak istiyorsanız ilgili federasyonun açacağı kurslara katılmanız gerekmektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: Sprinter Denilen Bir Sporcu Hangi Spor Dalında Bahsetmektedir?

Spor salonu açmak için yeterlilik belgesi nereden alınır?

Madde 10 – (1) Yeterlilik belgesi alacak özel spor salonları, yönetmelik uyarınca tesis açmak için istenen belgeleri hazırlayarak, il müdürlüğüne müracaat eder. Bu aşamada il müdürlüğü veya işletmeci ilgi belgelerin bir nüshasının Federasyona ileterek, Federasyon tarafından yeterlilik belgesi düzenlenmesini talep eder.

Kosgeb spor salonuna destek veriyor mu?

KOSGEB spor ve eğlence eğitim kursları, spor tesislerinin işletilmesi, form tutma ve vücut geliştirme salonlarının faaliyetleri, kendi hesabına bireysel çalışan atlet, hakem, zaman tutucu, antrenör, spor eğitmeni vb. sporcuların faaliyetleri, spor ve eğlence amaçlı sporlara ilişkin destek hizmetler ile paraşüt, delta-

Halı saha yapmak ne kadara mal olur?

Ülkemizde bir halı sahanın kurulması için, yönetim, soyunma kabinleri ve halı saha için tüm maliyet ortalama olarak 450 bin liradır.

Pilates stüdyosu açmak ne kadara mal olur?

Farklı egzersizler için topu, ipi, minderi derken toplam ekipman maliyeti 50 bin lira civarında. İkinci el ürün alarak rakamı daha geriye çekmek mümkün. Personel masrafı, kira, elektrik gibi aylık giderleri de ekleyin. Dekorasyon harcaması sonrasında en hesaplısından 100 bin liralık yatırımla mekanınızı açabilirsiniz.

Cafe acmak ne kadara mal olur?

Ortalama bir butik kafe açma maliyeti belgeler ve demirbaş malzemeler ile birlikte 2020 yılı için 60.000-65.000 lira gibi bir maliyete ulaşırken, nargile kafe ve internet kafe gibi özel konseptlerde, bütçenizin 100.000 lira ve üstüne çıkması konseptlerinizin tam anlamıyla yansıtılmasına yardımcı olabilirken,

Spor salonu kaç metrekare?

Dinlenme yeri en az: 15 m² Toplam büyüklük en az: 170 m² Tavan yüksekliği ise en az: 2.50 m. olmalıdır. zorunludur. 7.1. ÇalıĢma sırasında, çalıĢma gurubunda bulunan sporcu sayısına yetecek kadar spor araç – gereçlerinin bulundurulması zorunludur.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Spor Yapamıyorum Nasıl Kilo Verebilirim?

Bir spor salonu nasıl olmalıdır?

Spor Salonu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Spor salonu evinize ya da iş yerinize yakın olmalı
  2. Spor salonunun ücretinin bütçenize uygun olması önemli.
  3. Spor salonunun üye profiline bakmakta fayda var.
  4. Spor salonu size ek olanaklar sunmalı
  5. Spor salonunun çalışma saatlerine dikkat edin.

Spor salonunda spor yaparken ne giyilir?

Sporda eşofman altı, şort ya da tayt giyebilirsiniz. Ancak giyeceğiniz kıyafet ne olursa olsun rahat görünmek temel hedef olmalıdır. Taytın üzerine geniş bir tişört tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda kısa sporcu tişörtleri de spor salonunda giymek için doğru bir seçimdir.

Wellness belgesiyle spor salonu açılır mi?

Wellness belgesi ile spor salonu açabilir miyim? Evet açabilirsiniz. Ancak Wellness -Yoga salonlarına özgü web sayfamızda belirtilen teknik koşulları yerine getirmelisiniz.

Memur spor salonu açabilir mi?

Eşleri, reşit olmayan veya mahcur olan çocukları, yasaklanan faaliyetlerde bulunan memurlar bu durumu 15 gün içinde bağlı oldukları kuruma bildirmekle yükümlüdürler.” denilmektedir. Bu hüküm gereğince memurların lisanslı sporcu olabilmelerine bir engel bulunmamaktadır.

Pilates Salonu açmak için kaçıncı kademe?

Bir pilates salonunda belirli vücut kombinasyonlarını çalıştırmak amacıyla aletler ve malzemeler bulunmaktadır. Pilates salonlarının açılabilmesi için Türkiye Cimnastik Federasyonundan Pilates 2. kademe antrenörlük belgesi almanız gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *