FAQ: Spor Lisesine Nasıl Girilir 2016?

Antalya spor lisesine nasıl girilir?

SPOR LİSESİNE BAŞVURU ŞARTLARI

  1. Ortaokul veya imam hatip ortaokullarının 8 inci sınıfından mezun olmak ya da Geçici eğitim merkezini (GEM) bitirmek.
  2. Başvuru Tarihleri içerisinde öğrenim görmek istediği spor liselerinden en fazla iki farklı okul müdürlüğüne e-Okul üzerinden başvuruda bulunmak.

Adana Spor Lisesi kaç puan?

ADANA SARIÇAM SPOR LİSESİ 2019-2020 YETENEK SINAVI UYGULAMA KILAVUZU, DİLEKÇE (indirmek için tıklayınız) Olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Yetenek sınavından 50 puan alamayan adaylar ortaokul başarı puanı eklenmeden önce elenmiş olacaklardır.

Spor lisesi kaç puan alıyor?

Yetenek sınavı tek aşamalıdır. Değerlendirme, yetenek sınavının %70’i ile ortaokul başarı puanının % 30’u alınarak 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılır. 50 (elli) puan barajını aşan adaylar başarılı sayılır.

Aksaray spor lisesine nasıl gidilir?

Aksaray Spor Lisesi Nerede, Nasıl Gidilir: Ulaşım: Okul il merkezinden Konya yönünde 10 km uzaklıktadır. Büyük Bölcek Köprüsü yanından Polis Okulu İstikametine kalkan şehir içi dolmuşlarla 10 dakikada ulaşılabilmektedir.

Spor Lisesine girmek için ne yapmalıyız?

8’inci sınıfı bitiren ortaokul veya imam hatip ortaokulu öğrencileri Spor Liselerine başvuru yapabilir. Spor liselerine giriş için kayıtlar haziran ayında alınmaktadır. Spor liselerine başvuru için LGS şartı yoktur. Kayıt sonrası öğrenci alımı, başvuru yapılan spor lisesinin özel yetenek sınavı ile yapılmaktadır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Judo Nasıl Bir Spor?

Antalya spor lisesine hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Antalya Spor Lisesi yakınından geçiyor: 531, GCK60.

Adanada kaç spor lisesi var?

Adana ‘da birisi Seyhan’da, diğeri ise Sarıçam ilçesinde olmak üzere 2 tane Spor Lisesi vardır.

Spor Lisesi sınavı nasıl?

Yetenek sınavında adayların değerlendirmesi 100 (puan) üzerinden yapılır. Bu puanın % 70’i alınır. Adaydan, bando marşlarından “beş para ver” marşının ritmini, çubukları ellerine alarak trampetle çalması istenir. Adaylar 0 – 10 arasında komisyon üyelerinin her biri tarafından puan verilerek değerlendirilecektir.

Spor okulunda hangi dersler var?

İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Coğrafya, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Sağlık Bilgisi, Felsefe, Yabancı Dil, Müzik/Görsel Sanatlar, Trafik ve İlkyardım, Temel Spor Eğitimi, Spor Anatomisi ve Fizyolojisi, Beden Eğitimi ve Spor Tarihi, Antrenman Bilgisi, Sporcu Sağlığı, Spor Yönetimi ve Organizasyonu, Spor

2021 Spor Lisesi kaç puan?

Spor lisesi yetenek sınavında neler yapılıyor? Yetenek sınavında adayların değerlendirmesi 100 ( puan ) üzerinden yapılır.

Spor Lisesinden mezun olanlar hangi üniversiteye gidebilir?

SPOR LİSESİ MEZUNLARININ GİREBİLECEĞİ YÜKSEKÖĞRETİM BESYO LİSANS PROGRAMLARI

  • Antrenörlük Eğitimi.
  • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği.
  • Egzersiz ve Spor Bilimleri.
  • Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği.
  • Rekreasyon Yönetimi.
  • Spor Bilimleri.
  • Spor Yönetimi.
  • Spor Yöneticiliği.

Meslek lisesine gitmek için kaç puan gerekir 2021?

İyi bir meslek lisesine yerleşebilmek için LGS’ den en az 450 puan veya yüzde 2’lik dilime girmeniz gerekiyor.

Gaziantep spor lisesine nasıl gidilir?

Ulaşım: Okul, şehir merkezinde Ordu Caddesi üzerindeki Gaziantep Lisesi bünyesindedir. Ordu caddesinden geçen otobüs ve minibüslerle ulaşım sağlanabilir.

Spor lisesine geçiş olur mu?

Spor liselerine nakille gelebilir miyiz? 19/02/2020. Spor lisesine, sadece başka bir spor lisesinde okuyan öğrenciler nakil isteyebilir. Ancak, 9. ve 10. sınıflarda kontenjan olması durumunda, boş kontenjanların tamamlanması için Eylül ve Ekim aylarında ek sınavlar yapılabilmektedir.

You might be interested:  FAQ: Kilo Vermek Icin Ne Tarz Spor?

Spor okulu nedir?

SPOR LİSESİ, çeşitli aşamalardan ve zorlu sınavlardan geçirilerek alınan öğrenciler, farklı branşlarda uzmanlaşarak, akademik kariyer yapıp ülkemiz için sporu evrensel boyutlara dayandıran birimler haline getirecek sporcular yetiştirmeyi planlayan bu spor liseleri, sayıları çok da fazla olmayan, bu nedenle de

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *