FAQ: Spor Lisansı Nasıl Çıkarılır?

E spor Lisansı nasıl alınır 2021?

E – Spor Lisansı nasıl alınır? E – Spor Kaç Yaş Sınırı Var?

 1. TC Kimlik numarası beyanı
 2. Aile hekiminizden alınacak “dijital oyun lisansı için sağlık raporu”
 3. 2 adet vesikalık resim.
 4. Gençlik ve Spor Bakanlığı web sitesinden indirilip doldurulması gereken tescil fişi.

Ferdi Boks lisansı nasıl çıkarılır?

Türkiye Boks Federasyonu kurulunca belirtilen boks lisansı alabilmek için sporcularımızın 11 yaş ve üstü olmaları yeterlidir. müsabakalar yaş ve kilo aralıklarına göre organize edildiği için boks sporunda boy ve kilo engeli yoktur. Boks lisansları gençlik spor il müdürlüğü lisans sicil bölümlerinden alınır.

Lisanslı sporcu olmak ne demek?

Lisans Nedir? Sporcu lisansı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince verilen ve her sezon Gençlik ve Spor il Müdürlüklerine vize ettirilmesi mecburi olan sporcu kimlik kartıdır. Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri dışında verilen sporcu lisansları geçerli değildir ve lisans olmadan spor müsabakalarına girmek mümkün değildir.

Yüzme lisansı ne işe yarar?

Kulüp onay belgeleri Lisanslı yüzücü olduktan sonra hem yarışmalara katılabilirsiniz hem de lisansınızı göstererek eğitim-öğretim hayatınızda burs kazanabilirsiniz. Çeşitli spor okullarına girerken profesyonel lisansa sahip öğrencilere ek puan verilir.

E Spor belgesi nasıl alınır?

Aslında çok basit bir işlem. T.C kimliğinizin fotokopisini çektirdikten sonra altına “Bu kimlik tarafıma aittir” yazıyorsunuz ve altına imza atıyorsunuz. İhtiyacınız olan belgeler;

 1. T.C. Kimlik Numarası Beyanı
 2. Sağlık Raporu.
 3. Doldurulmuş Tescil Fişi.
 4. 2 Adet Vesikalık Resim.
You might be interested:  Soru: Anadolu Efes Spor Salonu Nerede?

Sporcu lisansı nerede çıkarılır?

Lisans çıkarmak isteyen sporcunun aşağıdaki belgeler ile birlikte bağlı bulunduğu il müdürlüğüne müracaat etmesi gerekmektedir. Belgelerin kulüp veya ferdi sporcu tarafından daktilo ya da bilgisayar ile doldurulması şarttır.

Kick boks antrenörü nasıl olunur?

Boks antrenörü olmak istiyorsanız, öncelikli olarak, en az lise ve dengi okul mezunu olmanız gerekir. Lise mezunu olanlar, Boks Federasyonu tarafından açılan kurslara katılarak ve farklı antrenörlük kademeleri arasından tercih yaparak eğitim alabilir.

Lisanslı boksör elleri silah mı?

Savunma Sanatları ve Dövüş sporları ile uğraşan sporcuların yumrukları Meşru Müdafaa ile Izdırar ( Zorunluk Hali ) kapsamlarını aşması halinde ağırlaştırıcı yahut nitelikli hal olarak değerlendirilebilecekse de, silah sayılmamalıdır.

Kick boksta kuşak var mı?

Kick boks sporunun temelinde, kuşak veya kemer sistemi bulunmaz. Yönetmelik yayınlandıktan sonra kemer uygulamasına geçiş başlanmıştır. Kick boks kemer sınavları 3 ay arayla yapılır.

Sporcu lisansı ne demek?

Spor dalında lisans, oyuncuların takımda olduğunu ve maçlara, turnuvalara katılmasının uygun görüldüğünü belli eden bir karttır. Lisansı olan sporcular maç veya turnuvalara katılabilirler. Ancak lisansı olmayan sporcular maç veya turnuvalara katılamazlar. Lisanslar her yıl yenilenmelidir.

Spor lisansı ne ise yarar?

Lisanslı Olmanın Avantajları Nelerdir? Lisanslı sporcu olmak aslında bir çok okul için asgari düzeyde katkı sağlamaktadır. Lisansta aslolan mevzu üst düzey lisansa sahip olmaktır. Örneğin, profesyonel lisansa sahip bir sporcuya 100 üzerinden 60 puan gelirken, amatör lisansa sahip sporcuya yalnızca 10 puan gelmektedir.

Lisanslı olmak ne demek?

Lisans; dünyaca tanınmış markaların, futbol kulüplerinin, sinema ve çizgi film karakterlerinin veya dijital oyunların haklarının belli bir süreyle farklı bir ürün kategorisi veya bir servis için kullanılmasıdır. Lisans kullanımı, ürünleri hedef kitle için daha çekici, prestijli, popüler ve heyecan verici kılar.

You might be interested:  Soru: Spor Spikerleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Yüzme lisansı kaç yaşında çıkar?

5 yaşından itibaren başlangıç programları ile başlanabilir. 6 yaş çok geç kalınmış olur. Eğer temel eğitim tamamlandıysa, antrene edilme süreci başlar. Bu süreçte, 8 -10 yaş itibariyle dersek, 10- 12 yaş arası çocukların artık müsabık sporcu olmaları beklenir. Yani 8 yaşından sonra lisans başvurusunda bulunabilirsiniz.

Lisans işlemleri nereden yapılır?

Lisans işlemleri Bölge Müdürlükleri tarafından yapılır. belgeleri esas alınır. Lisanslarını kaybedenler, tescilli bulundukları kulüplerin başvuruları sonunda Bölge Müdürlükleri’nden yenisini alabilirler.

Koşu Lisansı nasıl alınır?

Özetlemek gerekirse;

 1. Lisanslı sporcu olmak için bir kulübe kayıtlı olmak gerekmiyor, ferdi lisans çıkartabilirsiniz.
 2. Atletizm Federasyonu sitesinden tescil fişini indirip basın ve doldurun.
 3. Aile Sağlık Merkezi veya iş yeri doktorunuzda muayene olun ve formun sağlık kısmını onaylatın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *