FAQ: Pomem Spor Mülakatları Nerede Yapılıyor?

POMEM mülakatları hangi illerde yapılıyor 2020?

POMEM MÜLAKATLARI HANGİ İLLERDE YAPILIYOR 2021?

 • Aydın.
 • Kahramanmaraş
 • Trabzon.
 • Hatay.
 • Mersin.
 • Bursa.
 • Kayseri.
 • Konya.

POMEM sınav merkezleri hangi illerde?

İstanbul (Arnavutköy), Mersin, Karabük, Bilecik, Karabük, Çankırı, Amasya (Merzifon), Bursa, Diyarbakır, Erzincan, Kırşehir, Trabzon ve Konya (Ereğli) olmak üzere toplam 36 okulda eğitim vermektedir.

Polis akademisi mülakatları nerede yapılıyor?

PMYO başvuru yapan adayların evrak teslim ve mülakatları genellikle ikametlerine göre en yakın Polis Akademisine bağlı Polis Okullarında yapılır.

POMEM parkur 2021 ne zaman?

19 Ocak 2021. 27. Dönem POMEM sınavları Ön Sağlık Kontrolü aşamasıyla 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacaktır. Başvuru merkezleri ve tarihleri ilerleyen günlerde Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi www.pa.edu.tr adresinde açıklanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Pomem mülakat nasıl olacak?

MÜLAKAT SINAVI Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar. Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir.

Polislik sınav yerleri neye göre belirlenir?

Mezun olan öğrenciler, kadro ve hizmet ihtiyacına göre Genel Müdürlükçe belirlenen yerlerden birini her okuldaki öğrencilerin başarı sıralaması esas alınarak, seçecekleri illere atamaları yapılmaktadır.

You might be interested:  Soru: Zula E Spor Lisansı Ne Işe Yarar?

Pomem Yatılı zorunlu mu?

Madde 11 – Öğrenciler eğitim-öğretime yatılı olarak devam etmek zorundadırlar. Mazeretsiz olarak eğitim-öğretim süresince toplam beş (5) gün ve daha fazla devam etmeyen öğrencinin notlarına bakılmaksızın Genel Müdürlükçe POMEM ‘le ilişiği kesilir.

Polis Akademisi hangi illerde var?

Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var (2021 Güncel)

 • İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu.
 • Ankara Akyurt Polis Meslek Yüksek Okulu.

Pomem eğitimi kaç ay 2021?

POMEM Eğitim Süresi Hakkında Bilgiler POMEM üzerinden eğitim ve öğretim süresi en az 6 aylık bir süreci kapsamaktadır. Bu bağlamda sömestr izni ile beraber başlama ve bitiş tarihleri bu sürenin dışında kalır. Alınacak 6 aylık eğitim ile beraber polis mertebesi kapsamında kişi görevine başlar.

POMEM sözlü mülakat ne zaman?

Dönem POMEM Giriş Sınavı Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik aşamasını başarıyla geçen adayların Mülakat Sınavı 30 Temmuz-09 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

27 dönem POMEM sınavı ne zaman?

13 Temmuz 2021. 27. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında, aday değerlendirme ve seçme sınavı Mülakat Sınavı aşamasına katılacak olan adaylar sınav merkezlerini, T.C.

POMEM mülakat sonuçları nasıl hesaplanır?

POMEM giriş puanı nasıl hesaplanır? Adayın KPSS puanının % 25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının % 25’i ve mülakat sınavı puanının % 50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS’de, mülakatta ve fiziki yeterlilikteki puan yüksekliği esas alınır.

2021 POMEM alımı olacak mı?

Adaylar, 13-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak başvurularını yapabileceklerdir. Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacaktır.

You might be interested:  FAQ: Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Ne Zaman Kutlanır?

Polislik parkuru kaç saniye 2021?

Adayların başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru erkek adayların 48 saniyede, kadın adayların 50 saniyede tamamlamaları gerekmektedir. Fiziki yeterlilik parkurunu 40 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan erkek adaylar, 42 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan kadın adaylar 100 tam puan alırlar.

POMEM parkuru nasıl hızlı yapılır?

13-) Ara mesafesi en az olan ve çabuk hızlanma gerektiren istasyonlar:

 1. Sıçrama tahtası ile lastiğe giriş arası.
 2. Çapraz slalom ve üstten alttan geçiş.
 3. Ağırlık diz üstü taşınmalı.
 4. Ağırlık taşıma atılmamalı. Bırakılmalı.
 5. Lastik öne eğilerek yapılmalı.
 6. Taklaya düz girilmesi ve düz kalkılması gerek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *