FAQ: Antalya Spor Hangi Ligde?

Antalyaspor kaçıncı sırada Süper Lig’de?

Antalyaspor, Süper Lig ‘de en iyi derecesini 58 puan toplayarak Süper Lig ‘i 5. sırada tamamladığı 2016-17 sezonunda elde etmiştir. Antalyaspor, Türkiye Kupası’nda ise sırasıyla önce 1999-2000 sezonu’nda Galatasaray ile daha sonra ise 2020-2021 sezonu’nda Beşiktaş ile Türkiye Kupası finali oynadı.

Antalya spor ne zaman Süper Lig’e çıktı?

1. Lig’de 8 yıl aralıksız olarak oynayan Antalyasporumuz, 2001-2002 sezonu sonunda küme düştü. Antalyaspor 2005-2006 sezonunda Lig A’yı ikinci olarak tamamlayarak 2006-2007 sezonunda Turkcell Süper Lig’de oynamaya hak kazandı.

Antalyaspor’un lakabı nedir?

Lakapları “Akrep” olan kulübün renkleri kırmızı-beyazdır. Antalyaspor ‘ un arması beyaz zemin üzerine kırmızı renkle oluşturulmuş bir çemberle çevrelenmiştir.

Antalya spor ne zaman kuruldu?

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin Döşemealtı’nda yapımını sürdürdüğü Antalyaspor ‘un yeni kamp ve spor tesisleri, bölgenin cazibesini de artırdı.

Antalyaspor sahibi kim?

Yaşantısını Antalya ‘da sürdüren Ali Şafak Öztürk ayrıca İngiltere’deki yatırımları ilede sık sık iş dünyasında gündeme gelmektedir. 2016 yılı itibariyle Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor takımının Başkanlığına gelmiştir.

Antalya Spor sahibi kim?

Kırmızı beyazlılarda Mustafa Yılmaz’dan boşalan başkanlık koltuğuna Aziz Çetin geldi. FRAPORT TAV Antalyaspor ‘un yeni başkanı, Aziz Çetin oldu.

Alanyaspor ne zaman kuruldu?

1948

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *