Başakşehir Spor Kimin?

Başakşehir kulübünü kim satın aldı?

göksel gümüşdağ’ın başakşehir ‘i satın alması

Başakşehir Spor kaç yılında kuruldu?

1975 İstanbul doğumlu. The George Washington Üniversitesi Uluslararası İşletme mezunudur. Gıda- İnşaat ve IT sektöründe hizmet vermektedir. Medipol Başakşehir Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olan Sarıhan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Başakşehir ne zaman küme düştü?

Karşılaşmada başka gol olmayınca 36 puanlı İstanbul BB, Kasımpaşa ile 1-1 berabere kalarak, Spor Toto Süper Lig 2012-2013 sezonunda Mersin İdman Yurdu ve Orduspor’dan sonra küme düşen üçüncü ve son takım oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyespor, bu sezon 6. kez mücadele ettiği Süper Lig’de ilk kez küme düştü.

Istanbul Başakşehir kaç yılında kuruldu?

Başakşehir, İstanbul’un 39 ilçesinden birisidir. Bahçeşehir Başakşehirin en fazla nüfusa sahip bölgesi olup modern yaşam standartlarında geliştirilmiş bir bölgedir. Sınırları içinde 26.000 m²’lik Türkiye’nin en büyük yapay göletini barındırmaktadır. Mevcut 380.000 kişilik nüfusun 2019’te 800.000 olması beklenmektedir.

Istanbul Başakşehir Spor Kulübü nerede?

Kulüp maçlarını İstanbul’un Başakşehir ilçesinde yer alan Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynamaktadır.

Başakşehir hangi şehrin takımı?

Başakşehir, İstanbul’un bir ilçesidir. 2008 yılında Küçükçekmece, Esenler ve Büyükçekmece ilçelerinden ayrılarak ilçe yapılmıştır. Başakşehir, kuzeyde Arnavutköy, kuzeydoğuda Sultangazi ve Eyüpsultan, doğuda Esenler, güneyde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile batıda Esenyurt ilçeleriyle çevrilidir.

Başakşehir hangi hoca ile anlaştı?

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, Okan Buruk ile yollarını ayırmasının ardından teknik direktör Aykut Kocaman ile prensip anlaşmasına vardığını açıkladı. Turuncu-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Kulübümüz, teknik direktör Aykut Kocaman ile prensip anlaşmasına varmıştır.” denildi.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Spor Sonrası Kas Ağrıları Nasıl Geçer?

Aykut Kocaman şu an hangi takımın başında?

Aykut Kocaman (d. 5 Nisan 1965; Geyve, Sakarya) Türk eski millî futbolcu ve teknik direktör. Süper Lig takımlarından İstanbul Başakşehir’i çalıştırmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *