Soru: Koşu Bandı E7 Hatası Nasıl Giderilir?

Koşu bandı e7 hatası nedir?

e7 hatası, e7 hatası 3 liralık bir sensör yüzünden meydana gelir. Ve epey can sıkıcıdır. Bunun sebebi cihazın bu sorun olduğu müddetce çalışıyor olması ve servis tarafından bu işlemin çok pahalıya yapılıyor olmasıdır.

Koşu bandında E6 hatası ne demek?

E6 Hata Kodu: Patlama Direnç Koruması, Kabloları kontrol edin.Voltaj fazla veya düşüktür. E5 Hata Kodu: Ekran Mıknatısı Yetersiz Geliyordur. L5 Hata Kodu: Kart Arızası Var Demektir.

Koşu bandında E2 ne demek?

E2 Hata Açıklaması: Kablosuz sensörün hızı yok 3 saniye sonra sensör motor hizmet ulaşamıyor. E2 Hata Süreci Cihazı durdurun ve hata koduna bakın, bilgisayar 9 tonunda alarm verir ve ekranda hata kodu ‘ E2 olarak görünür. Diğer alanlar boş görünür. 10 saniye sonra hazır duruma getirin ve tekrar çalıştırın.

Koşu bandı neden bozulur?

Koşu bantlarının arızalanmasının en büyük sebebi genellikle bakımsızlık ya da sürekli kullanım olmaktadır. Bir koşu bandı cihazının bakımı sürekli olarak yapılmaz ise o koşu bandı cihazı ekime yapar ve en sonunda arızalanarak kullanılmaz hale gelir.

Koşu bandında dis ne anlama gelir?

CAL ve DIST: 5.1 “CAL “ ya da “DIST” ibaresi yanıp söndüğünde, her 5 saniyede bir kalori veya mesafeyi göstermektedir.

You might be interested:  FAQ: Koşu Bandı Motoru Nasıl Yağlanır?

Koşu bandı E4 hatası nedir?

Koşu bantları bazı durumlarda yazılan yazılımdan dolayı kendini korumaya alarak hata kodu verir. E3 kodu: emniyet anahtarı yerine takılı değilse bu hata verir.veya Aşırı Akım Var. E4 kodu: motor kontrol kartı arızalı veya hız sensörü arızalı E5 kodu: Ekran Mıknatısı Yetersiz Geliyordur.

Koşu bandı ne kadar?

Koşu Bandı Sıkça Sorulan Sorular %16 indirimle Altis İntensty Style Base Manuel Eğimli 2.25 HP Koşu Bandı 2.909 TL ‘ye, %13 indirimle Hattrick Platinum T-55 Manuel Eğimli Koşu Bandı 5.316 TL ‘ye, %30 indirimle Hattrick Platinium T55 Manuel Eğimli Koşu Bandı 3.999 TL ‘ye sahip olabilirsiniz.

Koşu bandı emniyet anahtarı olmadan çalışır mı?

Koşu Bandı Emniyet Anahtarı Olmadan Çalıştırma (Boyutları her cihazda biraz farklı olabilir.) Bu cam tüp anahtarın çalışmasını sağlıyor. Bunun iki ucuna iletken bir kablo bağlayın ve üzerini sağlam bir bant ile bantlayın veya lehim yapın. Koşu bandının anahtarsız çalıştığını göreceksiniz.

Koşu bandı motoru neden yanar?

Ömrü bitmiş yani eskimiş palet ve zemin kullanılması. Çalışmaz halde veya bozuk silindir kullanımı. Herhangi sıvı teması ile ve daha birçok nedenden dolayı koşu bandı motorunda arıza meydana gelebilmektedir. Koşu bandı için gerekli olan yağın kullanılmaması veya yanlış bir şekilde kullanılması da buna örnek olabilir.

Koşu bandı yağı nasıl kullanılır?

Koşu Bandı ince uçlu tüplerle kullanılacaksa; Koşu Bandı nı bir kenarından kaldırıp bandın altına yaklaşık 50 cm boyunca ince bir şerit halinde önden arkaya doğru yağ dökülür. Daha sonra aynı işlem bandın diğer tarafında tekrarlanır. Aynı işlem diğer taraftan tekrarlanarak bakım sonlandırılır.

Koşu bandı motor kömürü bittiği nasıl anlaşılır?

Motor kömürleri zamanla biter/azalır, cihazınıza hasar vermemesi için mutlaka zamanı geldiğinde değiştirilmelidir. Motor kömürlerinin bittiğini /azaldığını motorunuzdan gelen sesin yükselmesinden veya vuruntulu çalışmasından anlayabilirsiniz.

You might be interested:  FAQ: Maiden Koşu Ne Demek?

Koşu bandı palet gerginliği nasıl olmalı?

Koşu bandı stop konumundayken Lastik/ palet kısmın tek taraftan yukarıya doğru esnetilerek,zemine yaklaşık 50 cm boyunca ince bir şerit halinde sıkılması suretiyle yapılır.

Koşu bandı motoru kaç volt?

Çap 127mm 2 – 3HP DC Koşu Bandı Motoru 10V – 180V Çalışma Aralığında.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *